Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Neuznává antikoncepci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bohunka   
Neděle, 23 Srpen 2009 22:59

pilule2fMám skvělého přítele se kterým si rozumíme skoro ve všem, jen antikoncepci neuznává. Co s tím? O radu vás prosí čtenářka Bohunka.

 

Z prvního manželství mám pětiletou dceru. Přítel, se kterým jsem dva roky, je úplně pravý opak mého předchozího manžela. Pro rodinu by se roztrhal, dcerku miluje jako vlastní a rozhodně není agresivní flákač, jako byl můj předchozí partner. Bydlíme s ním v domku na vesnici, kde chová spoustu zvířat a dcerka je tu jako v ráji. Náš ráj má ale jednu trhlinu. Přítel totiž odmítá antikoncepci, už rok a půl spolu žijeme intimně a počítáme plodné a neplodné dny. K tomu praktikujeme přerušovaný styk. Teď mě požádal o ruku a nezapomněl přidat, že pak už si nikdy nebude muset dávat pozor.

 

Přítel není věřící, ale je to takový ten přírodní člověk, který uznává tradiční hodnoty – muž má zabezpečit rodinu a žena se má starat o domácnost, k tomu preferuje bio stravu. Mě se tohle všechno líbí, ale neuznávám fakt, že po svatbě budu rodit jedno dítě za druhým. Přítel chce určitě pokračovatele, který po něm převezme malou farmu. A nebrání se klidně 10 dětem s tím, že pak přistaví dům. Ale jak to mám zvládnout já? Rodit jedno dítě za druhým a k tomu pro ty hladové krky vařit, uklízet po nich… Navíc se mi nelíbí, že by si první syn nemohl zvolit povolání a zkrátka by se musel starat o farmu.

 

Na požádání o ruku jsem mu řekla, že se musím rozmyslet  stále mi to vrtá hlavou. Nebráním se početné rodině, třeba 4 dětem, ale víc už by pro mě bylo opravdu neúnosné. Nechci brát tajně prášky nebo chodit na potraty. Ptala jsem se svého gynekologa, jestli lze po porodu podvázat vaječníky, ale řekl mi, že v těle zmoženém porodem, by to byl riskantní zákrok a proto by se musel udělat zvlášť. Vážně nevím co s tím. Přítele miluji já i dcerka, rády se staráme o dům a zahradu a přítel nás nenechá trpět nedostatkem. Užíváme si domácí vejce, bio maso.. Zkrátka splnil se mi sen o šťastné rodině a tahle věc ho hatí.

 

Co byste mi poradili? Mám ho opustit nebo si ho vzít a doufat, že nebudu mašina na rození dětí? Poradna u nás není možná, přítel nejde ani k zubaři, natož k psychologovi.

 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo