For Babies
Vánoce přicházejí... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Středa, 19 Srpen 2009 10:53

V říjnu začnou v obchodech a s nimi i přemrštěné ceny, nakupujte proto teď a v klidu…

Letní výprodeje uprostřed léta, příprava do školy na začátku prázdnin… To je obrázek našich marketů v posledních letech. Sotva z pultů zmizí sešity, nahradí je Mikulášská nadílka a v říjnu už budete bombardováni vánoční nabídkou. Co na tom, že tři krémy stály ještě před měsícem o třetinu méně než v nepotřebné taštičce, kterých máte doma plnou skříň? Teď je to výhodná akce a půjdou na dračku. A přijde to, n co obchodní řetězce čekají. Lidé začnou tak troch panikařit, že by nemohli stihnout nakoupit na Vánoce a od té chvíle budou obchoďáky plné. Pokud jste těhotná nebo máte malé děti, bude pro vás od této chvíle nakupování malý adrenalin.

Můžete tomu předcházet jednoduše tak, že většinu dárků nakoupíte už teď. Sepište si, komu budete dárky nakupovat a jaké. Pak už stačí jen vyrazit za nákupy. A nemusíte vůbec spěchat. V klidu si několik týdnů prohlížejte letáky nebo kupujte dárky náhodně, když vyrazíte na běžný nákup. Vyzkoušet můžete i e-shopy a nemusíte se obávat toho, že vám je nedoručí včas. Zkrátka se na Vánoce připravte už teď, abyste si mohli užít vánoční atmosféru bez stresu. Že jsem se zbláznila? Znám několik lidí, kteří takto nakupují už roky, a osvědčilo se jim to.

Jako například Jitka. „Vánoce v srpnu mi začaly, když jsem čekala malou Adélku. Ta přišla na svět v listopadu, takže jsem nevěděla, jak budu nakupovat dárky a vůbec chystat na Vánoce. Do toho jsem musela nakupovat výbavu a tak jsem na to vlastně přišla. Když už jsem byla ve městě, sem tam jsem objevila něco, co by se mi líbilo třeba pro manžela a tak jsem to koupila a schovala. nakonec jsem do půlky září měla nakoupeno na vše a když se přiblížily Vánoce, užívala jsem si jen malou. Bez stresu jsem se procházela po Vánočně vyzdobeném městě s kočárkem a napekla i pár kousků cukroví. Adélce už je pět a všechny ty roky nakupuji v srpnu. Vyjde mě to výrazně levněji a vidím to zejména na hračkách. Jediná změna z období před pěti lety je ta, že musím dárky lépe schovávat, aby je malá neobjevila dřív, než je stihne nadělit Ježíšek.“ Směje se Jitka.