For Babies
Budeme mít prvňáčka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 18 Srpen 2009 13:55

Chystáte se na velký den svého dítka, které 1.září zasedne poprvé do školní lavice? Co byste neměli zapomenout, kolik bude stát vybavení a jak dítko na školu připravit?

 

 

Pokud už jste vyrazili do obchodu, určitě jste zjistili, že kvalitní vybavení prvňáčka, vás vyjde na tisíce. Záleží na tom, co všechno budete kupovat. Začít byste měli u vybavení dětského pokoje, tedy kvalitního nejlépe polohovatelného psacího stolu a židle. Pokud máte prostorný pokoj, počítejte i s místem pro počítač, který už brzy bude potřebovat.

 

A pokud tohle máte, nezbývá než vyrazit s naditou peněženkou do některého marketu nebo do papírnictví. Výhodou marketů jsou nižší ceny, jenže tu nemusíte pořídit vše potřebné. V papírnictví vám ochotně poradí a pokud pro své dítě potřebujete speciální pomůcky, jako například nůžky pro leváky, nebo pero pro disgrafika, seženete to lépe tady.

 

K těm nejdražším položkám patří kvalitní školní taška. Na té rozhodně nešetřete a zkontrolujte, aby byla lehká s vypolstrovanými zády a nastavitelnými popruhy. Zapomenout byste neměli ani na reflexní prvky, pro větší bezpečí dítěte v silničním provozu. Jak by měla taška vypadat, se ale hlavně zeptejte svého dítěte. To určitě upřednostňuje nějaké oblíbené zvíře nebo třeba kreslenou postavu a přestože si připlatíte, dítěti uděláte radost a usnadníte mu přechod do pevného režimu školy.

 

Dále byste měli koupit kvalitní penál, ve kterém by neměla chybět propiska nebo pero, tři velikosti tužek, pastelky guma a ořezávátko. Prvňáček také potřebuje kufřík nebo kapsář na výtvarné potřeby, do kterého dá vodovky, tempery, štětce, modelínu, čtvrtky, barevné papíry atd. to vše samozřejmě také musíte koupit. Potřebné jsou samozřejmě sešity, desky na písmenka a pravítka. Určitě nezapomeňte ani na krabičku na svačinu a láhev na pití.

 

Dítě, které se do školy těší, nijak zvlášť chystat nemusíte. To které má obavy, uklidněte, ale neslibujte mu, že pro něj kdykoliv přijdete. Rozhodně upozorněte příbuzné, aby si odpustili hlášky typu „já se ti ani nedivím, že se ti tam nechce, sedět celý den v lavici a poslouchat to, co nikdy nebudeš potřebovat…“.Na prvňáčka si určitě udělejte čas, připravte ho na to, že ho čeká slavnostní den, který řádně oslavíte. Kupte mu kornout a naplňte ho po okraj oblíbenými sladkostmi. Dovolte mu vzít si s sebou i oblíbenou hračku a rozhodně ho do školy doprovoďte. Po dni ve škole ho vezměte na oběd a neměl by chybět ani dort, jak se na každou oslavu sluší a patří.

 

Máte doma budoucího prvňáčka? Jak ho chystáte? Těší se do školy? Jak vzpomínáte na první dny ve škole vy?

Aktualizováno Středa, 19 Srpen 2009 05:31