Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
První antibiotika PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 18 Srpen 2009 05:16

Snažím se Adíka ponejvíce léčit sama doma. Jenže tentokrát jsem pro jistotu poslala manžela se synem k lékaři a výsledkem jsou naše první antibiotika, která se mi zdají zbytečná. Navíc nám to značně znepříjemnilo letní dny.

 

 

Adík se jednoho rána probudil se slepenýma očima a tak jsem začala kapat oční kapky, které jsou volně prodejné v lékárně. K tomu se přidaly lehké teploty. Jenže stav s nelepšil a tak jsem vyslala své dva chlapy k lékařce pro nějaké lepší kapičky. „Ať ho moc netrápí, dá mu kapky do očí a řekni jí, že na teploty něco doma máme.“ Vyprovázela jsem je a vrhla se doma na úklid. „No jo, ty jsi se vším hned hotová, kdybys mohla, napíšeš mu něco sama.“ Smál se manžel. Ale já zkrátka lékaře nemám ráda. V dětství jsem si jich užila dost a Adík bohužel první měsíce života také. To když ho trápily koliky. Proto pokud to jde, raději léčím doma a k lékaři jdu až v krajní situaci. Když si nejsem úplně jistá, hledám rady na internetu a ještě se mi nestalo, že by byly na škodu. Léčím tak sebe, manžela i syna. Lékárnu postupně doplňuji a tak je vždy vše potřebné po ruce. „Mám angínu a dostal jsem dálek.“ Hlásilo mi batole do telefonu po prohlídce u lékaře. „Dostal antibiotika, měl nějaký povlak na mandlích, asi angínu. Prý je to teď časté.“ Ohlásil mi manžel, jako by se nechumelilo a do mě v tu chvíli vjel vztek. „Jak antibiotika? Vždyť mu nic není, ani mandle naběhlé neměl, to bych si všimla. To nestačilo, aby byl dva dny doma?“ Navíc neproběhl žádný výtěr ani krevní test. No, co nadělám, Adík teď bere antibiotika a nesmí na sluníčko. Každý den mu musím vysvětlovat, proč nemůžeme jít k vodě. Ale doma čas rozhodně netrávíme. Vyrážíme jako obvykle ven, jen se vyhýbáme největším vedrům a syna „šetřím“ v kočárku. Ale jak říkám, skoro nic mu není, to jako máma poznám. Kdyby nebylo zalepených očí, tak by domnělá angína odešla tak, jako přišla. Proti antibiotikům mám averzi, protože mě zničili imunitu a rozhodně si nemyslím, že by se měly dávat na kde co. Vyplynulo z toho pro mě poučení, že příště musím k lékaři s Adíkem sama. Moje věta „a nešlo by to nejdříve přeléčit nějak šetrněji a až v případě, že by to nezabralo, nasadit antibiotika?“, totiž zatím vždycky zabrala. A tak nevím, zatímco nežádoucí účinek očkování nepoznala a s těžkou dehydratací jsme skončili v nemocnici jen den potom, co jsme u ní byli, angínu poznala jen z pohledu do krku a raději napsala antibiotika? Na kašel zná jen dva druhy kapek a o novinkách neví, protože internet jí nic neříká. Dokonce mi ani v době akce na vakcínu proti žloutence neřekla, že je o 200 korun levnější a přeočkování jsem si tak zaplatila v plné výši. Vím, že lékař je jen člověk a může dělat chyby, ale stejně jako v každé profesi, by se měl nadále vzdělávat. A tak zvažuji, že dětského lékaře vyměním.

 

Tip:

Pediatra si vybíráte už v těhotenství. Jak na to?

V první řadě se podívejte ve vašem nejbližším okolí tak, abyste nemusela dojíždět příliš daleko. Lékaři ve vašem obvodu by vás měli přijmout, i kdyby měli plný stav.

Zeptejte se na lékaře svých známých s dětmi.

Pokud vám lékaře poblíž vašeho bydliště nikdo nedoporučí, podívejte se na vzdálenější obvody, platí ale, že čím lepší lékař, tím je menší šance k němu dítě zapsat.

 

Tip2:

Nadužívání antibiotik je poslední dobou velmi probírané téma. Nechtějte proto po lékařích pro své děti antibiotika za každou cenu.

Antibiotika se předepisují na bakteriální infekce, na virové bývají zbytečná!

Pokud vám lékař antibiotika napíše, ptejte se, zda jsou opravdu nutná.

Pro těhotné ženy jsou nejvhodnější antibiotika na bázi penicilinu, vždy je musí předepsat lékař!

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo