Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Budeme mít kluka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Úterý, 11 Srpen 2009 10:39

„Už je vidět pohlaví, chcete ho vědět?“ Překvapil mě gynekolog při běžném ultrazvuku v 16 týdnu. U Adámka jsme se pohlaví dozvěděli až o dva měsíce později. Jsem tvor zvědavý, takže jsem dlouho nepřemýšlela a nechala si tu novinu říct. „Budete mít dalšího kluka.“ Oznámil mi po výzvědách, jaké pohlaví preferuji a ujištění, že když mi řekne, že je to miminko zdravé, tak mi je úplně jedno, jestli to bude holka nebo kluk. „To je skvělý.“ Radovala jsem se, bohužel jen já. 

 

Manžel, který si přál holčičku, si myslel, že si z něj utahuju a musela jsem mu zprávu opakovat dvakrát. Dva dny se zdál dost naštvaný a pak se s tím smířil a už jsme o tom nemluvili. Tchyně si povzdechla, jaká je to škoda, švagrová mě chtěla uklidnit, že na potřetí to vyjde a kamarádka mi dokonce napsala, že budu chudák od chlapů diskriminovaná. Ale abych všem nekřivdila, většina kamarádek mi gratulovala. A Adámek? „Budu mít brášku. Vykřikoval nadšeně a nezapomněl to říct všem, které potkal.“ Když jsem se ten večer doma natáhla na pohovku, říkala jsem si, že už bych ho mohla oslovovat jménem. No jo, ale jakým? Měla už jsem vybrané, ale najednou mi to k němu nějak nesedělo. A tak od té doby pátrám po tom pravém oslovení, zatím mu říkám „malý bráška“. Na rozdíl od Adíka začalo miminko i mnohem dříve kopat, už na začátku 17. týdne. A je to celkem intenzivní kopání, takže se mám na co těšit v posledních měsících. Nejvíc kope, když mám stres nebo nervy. Jakoby říkal „mámo zpomal, mě se to nelíbí.“ Díky němu si uvědomuji, že tady je, ale také to, že mě tlačí čas, abych dodělala vše, co je třeba nejen v práci, ale i doma. Třeba takové fotky. Nevyvolali jsme je půl roku a zařazenému jen do čtvrtého měsíce Adíka. A tak jsem se vrhla na resty a smazala si přitom důležité věci z plochy. Prostě těhotenství je jiný stav a musím zpomalit. Nerada bych měla doma malého neurotika. A tak jsem mi z flexibilní pracovní doby stala pevná, kdy máme přesně rozplánované hlídání syna a ve volných chvílích si co nejvíce užívám Adámka, dokud je na něj čas. Pomalu také mapuji terén na příští léto, tedy hledám místa, kde se bude příjemně trávit čas u vody a přitom nebudu muset být jako ostříž a pobíhat tu za plazícím se mimčem, tady za rozjíveným batoletem. Tak uvidíme, jak všechno dopadne nebo nedopadne. Ono plánování je krásné, ale má jednu chybu, vězšinou se vyskytnou skutečnosti, které je zhatí.

 

Tip:

Ví už Vaše dítko, že čekáte jeho sourozence a chvíli se těší a hned v druhé chvíli žárlí? Slibte mu, že až přijde na svět, přinese mu dárek. A když bude na vaše bříško hodné a bude trpělivě snášet otázky od všech, jak se těší, opravdu mu ho kupte a zabalte ho do tašky do porodnice. Až přijde na první návštěvu, položte dárek miminku do postýlky, aby vaše první dítko mělo opravdu dojem, že dárek je od něj.

 

V těhotenství je také potřeba dítě ujistit, že ho máte pořád moc rádi. Bude se chtít víc mazlit. Udělejte si na něj čas, po porodu ho bude méně a mola byste litovat.

 

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo