Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Teror kvůli tyrance PDF Tisk Email
Neděle, 09 Srpen 2009 22:15

Dnes už chápu, proč se řada lidí bojí nahlásit týrání dítěte v blízkém okolí. Přestože vás všude nabádají, abyste to hlásili, nemáte pak nikde zastání ani obranu. Dnes už bych to asi bohužel nenahlásila. Příběh nám poslala Stefi.

 


Dlouho vedle nás bydlela rodina klidných důchodců. Měla jsem je ráda a oni nás, vždycky si našli čas popovídat si s naší malou a když mi vybouchlo hlídání, rádi pomohli. My je zato na oplátku jednou za měsíc zavezli na velký nákup a pomohli jim s ním domů. Zkrátka byli to sousedé snů. Jenže jednoho dne se rozhodli, že svou garsonku prodají, aby mohli dětem přispět na hypotéky a sami se odstěhují do domova důchodců.

 

 

 

A tak se k nám jednoho dne přistěhovala máma samoživitelka se zhruba pětiletou dcerkou. Holčička byla zakřiknutá, ale myslela jsem, že je zkrátka stydlivější. Jenže pak jsem začala slýchat za dveřmi nadávky. „Ty svině, já ti říkám, že budeš poslouchat.“ „Zkazila jsi mi celý život a ještě budeš odmlouvat? Já ti dám!“ Nebyla jsem si jista, jestli tu malou sousedka i bije, ale každopádně si k sobě domů často vodila chlapy a několikrát jsem zjistila, že je dítě doma samo, na což podle mě ještě neměla věk. Zkoušela jsem sousedku odchytnout a promluvit s ní, ale vždycky mě poslala někam, ať se starám o sebe a bylo. A tak jsem se jednoho dne rozhodla a zašla na policii nahlásit podezření na týrání.

 

Prošetřovala se dokonce i to, jestli nebyla malá sexuálně zneužívána. To se naštěstí nepotvrdilo. Holčička ale putovala do dětského domova a mámě bylo sděleno obvinění z týrání. Její dcerka měla dokonce i menší špatně srostlé zlomeniny. Byla jsem ráda, že se mi podařilo ukončit její utrpení a i sousedé mi říkali, že jsem udělala dobře. Oni neměli odvahu.

 

Jenže zatímco holčička měla konečně klid, teror nastal mě. Sousedka mě několikrát napadla a vyhrožovala smrtí mě i mým dětem. Jednou jsem dokonce doma našla vykopnuté dveře a „vybílený“ byt. Bylo mi jasné, že to musel být někdo z jejích kunčaftů. Na vchodových dveřích jsem měla pořád malůvky…Nedělalo jí problém alespoň slovně napadat moje děti. Manžel je kamioňák, takže bohužel ne vždy mohl zasáhnout. To vše trvalo rok, ale mě to přišlo jako věčnost. Potom ji odsoudili ke dvěma letům za mřížemi a byt zůstal prázdný. Jen doufám, že se do něj už nevrátí.

 

Už nikdy nebudu mít klid, pořád s bojím, co se může stát dětem nebo kdy mě někdo praští po hlavě. A kde se vlastně dozvěděla o tom, že jsem ji udala já? Od sociálky! Ten, kdo nahlásí týrání, bohužel nemá šanci se bránit tyranovi a pokud má děti, jsou v nebezpečí i ty. Jenže na to tady nejsou zákony. Zato pokud bych to nehlásila, jsem spoluviník. Jsem naštvaná, ale teď už s tím nic neudělám, jen musím doufat, že se tyranka ve vězení třeba napraví nebo z ní vztek vyšumí a nechá nás být. A když ne? Podle policie budu muset čekat, až mě zase napadne a ideálně by u toho měli být svědci. Napadení ovšem musí být vážné, jinak je to přestupek…

 

Stali jste se někdy svědky domácího násilí? Hlásili jste to?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo