Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bude to páreček? PDF Tisk Email
Pondělí, 03 Srpen 2009 22:23

Už krátce po narození Adámka jsme byli bombardováni otázkami, kdy mu pořídíme sestřičku, teď když jsem těhotná mají zase všichni obavy, abychom měli páreček. Ale mě je to vážně jedno a možná bych si víc přála druhého kluka. Co všichni s těmi párečky mají?


Pořád ještě nevíme, jestli nosím pod srdcem holku nebo kluka a bojuji s myšlenkou nechat se překvapit nebo alespoň nechat překvapit příbuzné a známé. A to proto, že pokud to bude kluk, nechce se mi poslouchat, jestli to není škoda a jestli to zkusíme do třetice. Pro mě je nejdůležitější, aby byl prcek zdravý, a aby dobře vycházel s Adámkem. Pokud to bude kluk, budu mít určitě občas plné zuby dvou zlobilů, ale zase si snad spolu daleko lépe vyhrají. Pokud budeme mít holku, bude Adík její ochránce, ale určitě spolu nebudou mít tak blízký vztah. Obojí má něco do sebe a kdybych mohla rozhodnout, jestli chci holku nebo kluka, nevěděla bych. Adík jako by to věděl, odmítá na mě aplikovat své věštecké schopnosti. Jako každé malé dítě má totiž možnost navázat kontakt s ještě nenarozeným miminkem a přesně určí, jakého je pohlaví. Zní to trochu děsivě, ale slyšela jsem o tom vyprávět už mnoho maminek. Děti mají tuto schopnost zhruba do tří let a už dvakrát jsme si ji ověřili. Poprvé ještě neuměl ani mluvit, byla u mě na návštěvě těhotná sestra, která byla přesvědčená, že může čekat jedině holku. „My prostě kluka mít nebudeme, bude to holka.“ Řekla mi rezolutně. V tu chvíli se okolo batolil Adíka, zastavil se a vrhnul na ni pohled, jaký jsem od té doby neviděla, byla to směs naštvání a zlosti. O pár měsíců později se sestře narodil kluk. Když byla moje kamarádka Lucka ve 3 měsíci těhotenství, kdy je na určení pohlaví ultrazvuk ještě krátký, seděla u mě v obýváku, kde mi vyprávěla o tom, že si neumí představit, že by měla kluka, že by ráda holčičku. A tak jsem se Adámka zeptala: „Má teta v bříšku holku nebo kluka?“ „Kluka.“ Odpověděl pohotově Adámek a jeho odpověď nedávno kamarádce potvrdil. No a co věští nám? Ještě nedávno to byla holka, teď kluk, jakoby Adík nás Adík nechtěl zklamat. A tak si zkrátka budeme muset počkat, až se miminko příhodně otočí a ukáže v celé své kráse na ultrazvuku. Do té doby se bavíme na d výběrem jména a čekáme, že nám to pravé „naskočí“ právě po prozrazujícím ultrazvuku, tak jako tomu bylo u Adámka. Ten nám vymyslel jméno Berta, manžel zatím neví a u mě vede Michal a Elen, tak se uvidí.

Aktualizováno Pondělí, 03 Srpen 2009 22:26
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo