Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Dcera čeká dítě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Stáňa   
Pondělí, 03 Srpen 2009 07:09

Dcera čeká dítěAsi bych měla mít radost, ale Elišce je teprve 16 let. Nevím, co budeme dělat a jak se s touto situací srovnat. poradíte mi? Příběh nám napsala Stáňa.


Mám dvě dcery. Andree je 20 let a Elišce 16. Samozřejmě jsem se jednou těšila na vnoučátka, ale Andrejka studuje, takže jsme si myslela, že si ještě chvíli počkám. Jenže Eliška byla vždycky trochu rebelštější než její sestra a asi jsme jí i víc dovolovali. Ale ve škole se dobře učí a po vzoru sestry chtěla po maturitě jít na Vysokou. To si ale teď zavařila. Přestože jsme otevřená rodina a vždycky jsme se bavili o sexu kdykoliv holky potřebovaly něco vysvětlit, přišla teď Eliška s tím, že je ve čtvrtém měsíci. Tedy přišla jsem na to já, když se mi nepozdávaly Eliščiny chutě, ranní zvracení, zvětšující se prsa a to, že jinak ukecaná holka se najednou stáhla do sebe. Jenže to mohla být také puberta a hormonální změny, navíc neměla ani přítele. A tak jsem za ní před 14 dny zašla do pokoje a nejdříve oklikou jsem se zeptala, jestli má nového přítele a jestli už není čas na antikoncepci. Eliška v tu chvíli začala plakat a přiznala, že už je pozdě, že jí vyšel pozitivní těhotenský test.

Hned na druhý den jsme vyrazili na gynekologii, tam nám doktorka potvrdila těhotenství, 15 týden. Na potrat je už tedy pozdě a i tak mi Eliška říkala, že by na něj zkrátka jít nechtěla. Samozřejmě mě hned napadlo, co otec dítěte. A tady mě Eliška překvapila podruhé, otěhotněla totiž s chlapcem, se kterým se znala jen týden a hned po jejím prvním sexu, ji opustil. Dala jsem se do pátrání a naštěstí ho přes různé Eliščiny kamarádky objevila a přesto, že mě dcera prosila, ať za ním nechodím, zašla jsem tam. On samozřejmě nechtěl o dítěti ani slyšet, takže jsem kontaktovala jeho rodiče, kteří se zachovali stejně a řekli mi, ať za nimi přijdu, až budu mít testy DNA. Naštvali mě, ale chápala jsem je, také bych asi jen tak někomu nevěřila, zvlášť takovou věc, ale rozhodně bych se snažila na rozdíl od nich, jednat. Zbývalo ještě vše oznámit budoucímu dědovi. Elišku jsem s Andreou poslala nakoupit, aby ji nepřizabil, uvařila kávu a oznámila mu to. Podle mého předpokladu se rozčílil a šel do hospody. Uklidnil se až druhý den a od té doby řešíme, co dál. Vážně si nevíme rady, ale zatím nejlepší volba nám přišla adopce. S manželem jsme ještě mladí a čeká nás ještě několik let práce, Eliška si hlavně musí dodělat školu a i kdybychom se vynasnažili co nejvíce jí pomáhat, bojím se, že je moc mladá na to, aby zvládla školu i dítě. Navíc nevím, zda by šel vyjednat individuální plán studia. Vše by bylo snazší, kdyby se zapojil i otec dítěte a jeho rodiče, to by se pak dalo nějak skloubit. Jenže dítě bude v první řadě potřebovat klid a lásku a ne putovat od jednoho k druhému.

Problém je, že Eliška o adopci nechce ani slyšet, myslí si, že to zvládne, ale podle mě si to ani neumí představit. Chtěla na rok přerušit školu a pak dát malé do jeslí. Na ty se ale dělají pořadníky už na rok dopředu a navíc jsou od nás vzdálené 30 km, takže si neumím dost dobře představit, jak tam drobka vozit každé ráno. A co Eliška? Vždyť by musela jít po škole do jeslí a starat se, do toho se učit a co až bude malé nemocné, kd s ním bude doma? A ještě jedna podstatná věc, holky mají společný pokoj my spíme v přepaženém obýváku ve 2+1, kam by se nám mimčo vešlo, aby nerušilo Andrejku? Vůbec nevím, co máme dělat. Poradíte nám?  

Aktualizováno Pondělí, 17 Srpen 2009 14:53
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo