Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nechápu PDF Tisk Email
Úterý, 28 Červenec 2009 21:41

Poslední dobou mě vytáčí jeden člověk – Kocáb. Sedí si pěkně v teple ve vládě a rozhoduje, tu se zastane Romů, tu squatterů. A to v době, kdy potřebují pomoct lidé po povodních a větší sociální dávky potřebují například mámy dvojčat nebo samoživitelky.. Naštvanou úvahu nám poslala Jana.Nemůžu koukat na zprávy ani číst noviny, mám vysoký tlak a už se mi stalo, že jsem musela některé zprávy doslova rozdýchat. A tak mi dal manžel zákaz. Mám kamarádku s dvojčaty. Stát se tváří, že má jedno dítko, nárok má na dvoje přídavky na dítě a jinak běžnou mateřskou. Bere tedy se všemi možnými příplatky necelých deset tisíc a k tomu její manžel pracuje jen na půl úvazku kvůli krizi u jeho zaměstnavatele. Radka už nekojí, má tedy dvojnásobnou spotřebu Sunaru, dvojitou spotřebu plenek, více pere, zkrátka všechno se násobí. Je šťastná, ale musí neustále počítat a když jí pak dvojka onemocní a musí koupit léky nebo má jiné nenadálé výdaje, nevyjdou a musí si půjčovat. Naproti tomu Romové nemusí platit nájem, elektřinu si ukradnou a když jim peníze dojdou, můžou si dojít pro mimořádné dávky. Když se města rozhodnou jim na dávky sáhnout, aby se jim vrátily dluhy, zasáhne Kocáb neznalý poměrů a začne cosi o diskriminaci. Kdybychom my neplatili, už jsme na ulici. Navíc nechápu, proč tedy část dávek nejde automaticky na bydlení apod… 

Další věc, jsou povodně, lidé bez bydlení. Ale nejen lidé z povodňových oblastí, ale i další lidé řeší bytové problémy. V okolí znám několik rodin, které se dostaly do svízelné situace kvůli krizi a přestože jsou doma 4, museli prodat byt případně přenechat hypotéku a nastěhovat se do podnájmu v jedno nebo dvoupokojovém bytě. Práce u nás prostě není a když dojdou úspory, tak každý dělá co může. Naproti tomu squatteři si obsadí vilu, která není jejich, nemají na ni tedy právo a pokud se s ní má něco dělat, měli by logicky odejít a najít si jiné bydlení. Chápu, že mají určitý styl života a neberu jim ho, přestože si myslím, že je to hlavně banda feťáků, co nemá na práci nic jiného než se poflakovat a tu a tam něco ukrást. My máme také svůj styl a chceme bydlet slušně. Na byt jsme částečně našetřili a splácíme hypotéku. Je náš. Když přijdu za panem Kocábem, že jsme o něj přišli, rozhodně nám nedá nový a rozhodně nám nesníží nájemné, zato squatterům za to, že museli opustit vilu, která nebyla jejich, dal byty, o které navíc nestojí. A zabývá se vůbec lidmi, kteří nemají kde bydlet kvůli velké vodě nebo krizi?

Bohužel je v této době nejlepší být buď v menšině nebo ve vrcholné politice nebo mít zkrátka tolik peněz, aby se už člověk nemusel o nic starat. Pokud jste jako já v normální střední vrstvě obyvatelstva, nemáte nárok na nic. Dostanete jen základ peněz od státu padla. Z peněz, které dostanete třeba na mateřské, si musíte zaplatit lékaře i nemocnici, dokonce i většinu léků, bydlení, jídlo a pokud se rozhodnete si přivydělat, ještě si musíte dávat pozor na hranici výdělku, jinak platíte i sociální, aby měli příživníci z čeho nakupovat alkohol apod.. Naše menšiny jsou ale samozřejmě utlačované, neseženou práci (o kterou nemají zájem), nepustí je do Kanady a berou jim bydlení. Zato většina, která celý život maká, aby nakonec měla stejně „houby“ se má u nás nadmíru královsky a za to se platí. Hlavně aby Kocáb a zbytek té sebranky, měl na dovolenou, auto, velké bydlení atd… Blíží se volby, vím, že k nim půjdu, ale koho volit netuším, ať to bude ten či onen, pořád budeme platit na ty, kteří jen natáhnou ruku a chtějí a až budu mít potíže já, bude úplně jedno, koho jsem volila, protože mi nikdo nic nedá..  

Aktualizováno Středa, 29 Červenec 2009 07:32
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo