Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Těhotenská demence PDF Tisk Email
Úterý, 28 Červenec 2009 06:44

Druhé těhotenství je rozhodně jiné než to první. Jediné, co se mi tedy nezměnilo, je jak já říkám těhotenská „demence“. Někdy dělám neskutečné hlouposti a zapomínám víc než dřív. Asi nejhorší bylo, když jsem zapomněla zamknout dveře bytu a všimnul si toho až soused. Po 4 hodinách, co jsme byli pryč. Naštěstí nás nikdo nevykradl.

Také na silnici jsem zase opatrná více než bych musela a na druhou stranu dělám boty, toho stylu, že u obchodu, kde to znám, vjedu do jednosměrky. Naštěstí se policie při pohledu na mě smilovala a dostala jsem pokutu jen dvě stovky. Bohužel vím, že tato „těhotenská demence“ mě neopustí a plynule přejde v mateřskou, která se začne trochu lepšit až po několika měsících, ale jen tak mě nepustí, snad jen plynule přejde ve stařeckou. 
Co je ale při druhém těhotenství příjemné je, že už tolik neplaším, neodpočítávám dny do prvního kopnutí mimča a rozhodně teď už vím, že dokud se nosí v bříšku, můžu si užít, že se o něj nemusím až tak starat. Samozřejmě mu musím dopřát vyváženu stravu a tak pestře plením ledničku a každé ráno zobu těhotenské vitamíny. Ty mi sice sestřička nedoporučila denně, ale přesvědčila jsem ji, že bych rozhodně chtěla, aby alespoň druhé dítko mělo přes tři kila. Také už nehltám knížky pro nastávající mámy, protože vím, že všichni novorozenci rozhodně nespí 18 hodin denně, že kojení není hračka, že výbava čítající od každého svršku 2 kousky není dostačující, pokud neperete každý den a že jizva po porodu se může hojit i více než pár týdnů. Zbytečně bych se nad touto četbou rozčilovala a tak když mám chuť, raději se zakousnu do odlehčené beletrie nebo knihy o výchově batolat, která mě vždy ujistí, že neděláme chybu, ale že zkrátka ve věku dvou let jsou někdy děti na zabití. Kromě toho jsem nevyplenila obchod s těhotenskou módou, ale zašla jen do levného krámku pro jedny kalhoty, sukni a 3 o číslo větší podprsenky. Tentokrát jsem se vykašlala na poučku, že podprsenky bez kostic jsou pro těhotenství nevhodné a koupila si ty, ve kterých se cítím dobře. Místo neustálého upravování a rozčilování, že mi to vzadu leze nahoru a vpředu dolu, mám klid a vynechání kostic nechám na poslední měsíce. Po vytřídění šatníku jsem zjistila, že krom kalhot a velké bundy na zimu nic potřebovat nebudu a tak raději investuji do kvalitní matrace, abych zase neskuhrala se zády. Na druhé dítko se ale samozřejmě těším úplně stejně jako na první, jen už vím do čeho jdu a tak se nemusím zatěžovat zbytečným přemýšlením nad hloupostmi.

Tip:

Pyšníte se těhotenským bříškem? Pak jste jistě zavítala do obchodu pro těhulky. Pokud v něm nakoupíte, později zjistíte, že je to poměrně zbytečná investice. Móda přeje tunikám, dlouhým tričkům a dalším módním kouskům, které jsou vhodné i pro těhulky. Porozhlédněte se proto nejdříve v běžných obchodech, kde hezké oblečení pro rostoucí bříško, seženete za daleko menší ceny.

Můžete také vyzkoušet módní těhotenský pás, který koupíte v různých barvách a doplníte jím trička, která už v šatníku máte. Pásem zakryjete bříško a záda.

Investovat byste určitě měla do těhotenských kalhot. Na léto jsou pohodlnější ty pod bříško, jen s gumou, které unosíte i po porodu. Pokud budete těhotná na zimu, kupte si jedny kalhoty s prodlouženým pasem nebo s laclem. A opět, koupíte je nejen v těhotenské módě, ale i v některých oděvních řetězcích, za nižší cenu. Můžete zkusit nakoupit i přes internet, ale lepší je si samozřejmě vše vyzkoušet.

Aby bylo jasno, nemám nic proti obchodům s těhotenskou módou, jen zkrátka nepochopím, proč tam mají tak natažené ceny. Kalhoty za 2000,-, které se dají sehnat i za polovic? Halenky za 700,-? To radši nakoupím pořádnou výbavu pro miminko..

 

Aktualizováno Úterý, 28 Červenec 2009 07:22
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo