For Babies
Rozštěp a dysplazie děložního krčku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 08:42

„Nejezte tu chemii,“ naříkají babičky a posílají vnučky do sklípků, kde na ně čekají uložená jablíčka. Přestože je ovoce zdravé a pesticidy nedotčené, obsahově nahrazuje denní dávku 400 mikrogramů kyseliny listové, kterou experti doporučují užívat ženám, jež plánují mateřskou. Ať už se chytáte otěhotnět, jste těhotná, kojíte, či ne, zkrátka jste-li žena, nechejte si předepsat kyselinu listovou a chraňte své děti před rozštěpem nervové trubice a sebe před dysplazií děložního krčku.

Pro cervikální dysplazii děložního krčku je typický abnormální vývoj buněk děložního čípku. Klinické testy ale prokázaly, že vysoká denní dávka 10 000 mikrogramů kyseliny listové buňky normalizuje a naopak její nedostatek je jedním z hlavních rizikových faktorů pro vnik této choroby.

Povinná prevence ve Velké Británii

Vědci také poukazují, že deficit kyseliny listové se projevuje na vývoji nervového systému plodu. Proto 5000 mikrogramů kyseliny listové denně baští od jednadevadesátého roku povinně všechny Britky, kterým se v některém z předchozích těhotenství objevil u miminka rozštěp nervové trubice – spina bifida. Studie, o které se opírá i zdejší ministerstvo zdravotnictví totiž potvrzuje, že už 4000 mikrogramů kyseliny listové působí jako prevence před defektem nervové trubice, jež by ženy mohlo postihnout i v dalším těhotenství.

Všechny tyto vysoké dávky kyseliny listové jsou pochopitelně dostupné pouze na recept, jelikož musí být užívány pod dohledem lékaře. Ovšem v lékárně jistě pořídíte i vhodnou alternativu, která spolehlivě ochrání mentální i emoční funkce dočista celé rodiny.

Nedostatek kyseliny listové může způsobit ztrátu paměti i depresi!

Kyselina listová rozpohybovává svou štědrou dávkou methylu chemické přenašeče nervového vzruchu. Jednoho neurotransmitera dokonce důvěrně znáte pokud trpíte změnami nálad a užíváte antidepresiva, je jím právě tolik známý serotonin a bráškové acetylchodin a dopamin.

Neudržíte se bdělí, vnímání je nestabilní, paměť neslouží jako dřív? Dávkujte si kyselinu listovou, už jen proto, že se tak můžete vyhnout na stará kolena senilní demenci. A kyselinu listovou pořiďte k jablíčkům i babičce. Snižuje totiž hladinu škodlivého homocysteinu a jednak vyžene bábi z domku toho němce, co jí ustavičně schovává věci a společně s Alzheimerem zabouchne před nosem i ateroskleróze. V kombinaci s vitamínem B6 a B12 chrání kyselina listová stěny krevních cév, které jsou poškozovány volnými radikály.

Nespoléhejte se na obsah kyseliny listové ve stravě a v potravinových doplňcích hledejte právě tolik zmiňovanou kyselinu listovou.