Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nakupuji u Vietnamců PDF Tisk Email
Sobota, 18 Červenec 2009 06:56

A nestydím se za to. Kouzlo nakupování u Vietnamců jsem objevila v těhotenství a ráda k nim zajdu i dnes. Že u nich nakupují jen sociálové? Nenechte se mýlit. Svoji úvahu nám poslala Věra.

 


Pamatuji si, že když jsem byla malá, byli Vietnamci jen na tržištích. Úslužní, ochotní smlouvat a dalo se u nich nakoupit za hubičku. Úplně zpočátku to dokonce ani nebylo nekvalitní zboží, mojí 15 let starou šusťákovou bundu nosí ještě tety vnučka na zahradu. Později jste u nich splašili leda hrozné materiály případně se vám oděv po pár praních rozpáral. Dospěla jsem, začala vydělávat a nakupovat oblečení v marketech a v obchodních řetězcích s oblečením. Nic drahého, trička do 300 korun, kalhoty do 1000… A Vietnamci pomalu začali okupovat jeden obchod za druhým a zvedat ceny na i nad úroveň těchto obchodů. Měla jsem tehdy vztek. Člověk vlezl do obchodu hned Vietnamec. A říct před kámoškama, že mám triko od nich? Hanbou bych se propadla. Až v těhotenství..

Nechtěla jsem utrácet horentní sumy za těhotenské oblečení ve speciálním obchodě, jenže kde koupit kalhoty na gumu pod pupek, které nebudou vypadat jako tepláky? A co sukně do gumy, o číslo větší podprsenky třech barev, volnější trička…? Trička ještě problém nebyla, ale pro zbytek jsem zběhala snad všechny krámy. Až jsem se odvážila a po letech zavítala do obchodu s Vietnamci. Tatam byla úslužnost, obtloustlá důchodkyně se mě hned začala vyptávat co chci a odpověď „podívám se“ nebrala. Sotva jsem něco vyndala k prozkoumání už mě hnala do kabinky. Nakonec jsem jí oblečení šoupla do ruky, že bych si chtěla nakoupit v klidu a odešla jsem. Zašla jsem ještě do vedlejšího obchodu. Tentokrát mě nikdo neotravoval a já sehnala kalhoty, trika, podprsenky, sukni, zkrátka kompletní výbavu na celé těhotenství a nechala jsem za ni jen 2000 korun.

U Vietnamců jsem navíc objevila trika a kalhoty, které prodávají v marketech o 100% dráž! Na otázku odkud mám to krásné triko s klidem odpovím „od Vietnamců“ a i když někdy sklidím pohrdavý pohled, většinou se dočkám odpovědi, že vážně nevypadá. Na dcerku jsem první rok nakupovala v „kvalitním“ obchodě, potom jsem přešla k Vietnamcům a jsem spokojená. Není mi líto, když něco zašpiní a poničí a navíc u nich seženu oblečení, které se v běžných obchodech špatně shání nebo je moc drahé, třeba pyžama. Samozřejmě dávám na materiály a kupuji jen bavlnu a nikdy bych u nich nekoupila boty nebo hračky. Myslím, že kvalita vietnamského zboží je už u nás pomalu srovnatelná s tím marketovým, tak proč platit víc? Za ušetřené peníze můžeme třeba vyrazit na dovolenou. A že u Vietnamců nakupují jen socky? Kolikrát jsem tam viděla moderní maminku s drahým kočárkem, která si hraje na nóbl paničku.. Ať si každý nakupuje kde chce, já mám volbu jasnou a myslím, že ti, co Vietnamce odsuzují, by se do některého obchodu měli podívat. A některé prodavačky by se zase od nich mohly přiučit, jak se chovat k lidem..

Koupíte si čas od času něco u Vietnamců nebo vám jejich obchody přijdou pod úroveň?


 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo