For Babies
Jak se zbavit syna? PDF Tisk Email
Úterý, 14 Červenec 2009 19:00

antikoncepceNáš 26 letý syn patří do té kategorie, která využívá „hotel máma“. Manželka je nadšená, já už bych ale chtěl mít svůj klid. Co s tím? Jak se zbavit nesamostatného syna? O radu si napsal Radek.

 


Zatímco mladší dcera vzala roha, hned jak to bylo možné a po ukončení střední školy se nastěhovala ke svému o 8 let staršímu příteli, straší syn zůstává doma a to i přesto, že již má 2 roky vážnou známost se kterou plánují svatbu a rodinu. I Ivanka ho tlačí do toho, aby se už konečně sestěhovali, jenže Radek nechce, u mámy je mu přeci nejlépe a je ještě mladý na to aby se příliš uvázal a začal bydlet se svojí holkou. Takže vážně nevím jak ho vystrnadit. A přitom jsme mu tolik pomáhali.

Radek má na městě žádost o byt, ale zatím na něj nepřišla řada. Vyhledali jsme mu tedy ještě několik podnájmů a to ještě v době, kdy byl svobodný. Dokonce jsme mu slíbili pomoc s hypotékou na vlastní bydlení. Nic nezabralo. Radek si bydlení v podnájmu vyzkoušel dvakrát, pokaždé když atmosféra zhoustla a viděl, že by měl opravdu odejít. První měsíc jsme ho vždy skoro neviděli, pak přivezl nejdřív prádlo na vyprání, později u nás byl obden na obědě a manželka mu jednou za týden jezdila do bytu uklízet. Nakonec jsme zjistili, že je zase víc u nás než u sebe doma, takže jsme podnájem pustili.

Teď máme silného spojence v podobě Ivanky a Radek to ví, jenže se brání. Je mi té holky trochu líto, protože ho bude muset řádně převychovat, jinak by musela denně vyvařovat, uklízet svinčík, prát… Je mi jasné, že se Radek bojí, protože servis jako od maminky u své přítelkyně mít nebude.

Jak se k tomu staví manželka? Je ráda, že se má o koho starat, touží po vnoučatech, ale na ty to u ani jednoho ze sourozenců nevypadá a tak je pro ni Radek stále tím malým Radečkem, co pomalu potřebuje utřít zadeček.. Denně se ho ptá, co by si dal dobrého k obědu a když se po prohýřeném víkendu vrátí domů, uvaří mu česnečku, dává mu obklady a chodí po špičkách. Ani o mě se tak nestará! 

Marně se své ženy ptám, kdy si tedy budeme užívat vytouženého klidu, jeden druhého, cestovat? Bojím se toho, že u nás syn bude do 40 let a když už se konečně osamostatní, zase budou vnoučata, takže bude pořád o koho se starat. Možná vám to vyzní, že nemám své děti rád, mám a moc, ale netoužím se o ně starat, když už to zvládají sami. Pomůžu jim kdykoliv, ale nechci je mít pořád na krku. Rád bych zase se ženou žil tak jako před dětmi a užíval si střední věk dokud ještě zdraví slouží. Jak syna osamostatnit?


Aktualizováno Úterý, 14 Červenec 2009 19:06