For Babies
Jak na skvrny? PDF Tisk Email
Úterý, 14 Červenec 2009 18:46

Děti jsou všetečky. Stačí chvíle nepozornosti a skvrna je na světě. Taková propiska se dobře vyjímá na bílé sedačce a ovocné šťávy dělají zase krásnou barevnou duhu na tričku. Jak na ně?

 


Časopis D-test nedávno prokázal, že zázračné čističe skvrn nezabírají a lepší je kvalitní prací prášek. O tom který zvolit, se dočtete na konci článku. Nejprve se pustím do babských rad, které jsem sama vyzkoušela. 

Skvrny od propisky a fixy na látce
Možná si vzpomenete na naši „nehodu“ hned první den roku 2009. Adámek tehdy našel rudou centrofixu a rozhodl se pomalovat naši bílou sedačku. Jak tedy na skvrny od propisky a fixy na látce? Pod látku vložíme starý hadr, na který se skvrna vpije a pak potíráme lihem (použijte ten, kterým jste miminku potírala pupík po narození;-)), dokud skvrna co nejvíce nepustí. Potom vyperte nejprve v mýdlové vodě, potom v pračce. Výsledek? U nás skvrna zmizela takřka celá, jen tečky, které Adík dělal opravdu usilovnou silou, jsou lehce vidět..

Skvrny od ovoce
Ty jsou obzvlášť zákeřné a musí se řešit hned. Na džus zabírá okamžitě teplá mýdlová voda, ale co takové jahody, borůvky, nebo kečup apod.? Tyto skvrny je dobré potírat citronem a následně vyprat. Já citron neměla a tak jsem na skvrnu od jahod na pohovce a skvrnu od borůvek na tričku, zkusila další trik. Namočila jsem čerstvé skvrny do horké vody s octem a poté vyprala v běžném pracím prášku v pračce. Jsou pryč. Na co jsem ale nepřišla je, co se zapranými ovocnými skvrnami. Poradí mě a čtenářkám některá z maminek?

Mastné skvrny 
Na ty mám dvě rady. Jedna osvědčená je prostředek na nádobí. Naneseme na skvrnu a hned přepereme v horké vodě. Pokud je skvrna starší, nechte jar na látce zaschnout a pak vyperte v pračce.
Můžete také zkusit tukovou skvrnu posypat moukou a poté, co se do ní tuk vsákne, vyprat.

Krev
Pozor na teplou vodu! Pokud máte na oděvu krev, namočte ho do studené vody a přisypte sůl. Zhruba po čtvrt hodině vyperte. 
Osvědčený je také prostředek na nádobí nebo mýdlová voda.

Vosk
Vypadá to hrozivě, ale skvrna od vosku se odstraní velice jednoduše. Stačí na ni položit papír, látku a přežehlit. Skvrna se vpije.

A teď slibovaný test pracích prášků z časopisu D-test. Ještě je nemám vyzkoušené, ale pokud je používáte, podělte se s ostatními čtenářkami o zkušenosti. Úplně nejlépe dopadl Ariel M-Zim. Skvěle si se skvrnami poradil také Formil Aktiv – z Lidlu, Palmex Intensiv a Persil Gold Plus. Máte-li raději gely, měli byste podle D-testu, sáhnout po Persilu. A pokud se přeci jen rozhodnete pro odstraňovač skvrn, nejlépe dopadl As Oxy ze Schleckeru. Co vyzkoušené mám, je starý dobrý Moheráček, ten opravdu zabírá, jen nevím, zda ho ještě seženete..


Jak útočíte na skvrny vy? Napište nám své tipy. Jeden z vylosovaných vyhraje knihu!