Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Rok se zánětem, rok bez sexu! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 08:36

Milé maminy, inspirovala mne Lucie se svým příběhem o mateřské, a jelikož jak vidno více hlav více ví a má více zkušeností, rozhodla jsem se také využít příležitost a dát se vám „všanc“ se svým prožitým trápením…

Jsem v podstatě normální ženská (alespoň doufám), mám milého muže a skoro pětiletou Natálku. Právě s rodinou uvažujeme, že začneme pracovat na sourozenci, což je z největší části úkol naložený na má bedra a činí mi docela potíže. Za poslední rok mne totiž opakovaně trápily záněty močového měchýře, které mi znepříjemňovaly život jak na poli pracovním tak i na tom nejintimnějším. Z těch nejpřirozenějších věcí se pro mne během několika týdnů stalo peklo na zemi!

Pamatuji si, že močový měchýř mě zlobil kdysi dávno ještě před mateřskou. V těhotenství jsem problémy neměla a teprve po návratu do práce se ozval znovu a po třech zánětech v průběhu loňského jara se stal chronickou záležitostí. Stalo se mi pravidlem, že po sexu, skleničce vína, nebo obyčejném prochladnutí jsem tiše probrečela noc na záchodě, dopovala se algifenovými kapkami a přitom uklidňovala manžela, že na pohotovost prostě musím dojet sama. I ve svém zoufalství zůstávám stále matkou a nemohu dopustit, aby se Natálka probudila v prázdném bytě. Na druhou stranu mi není zrovna příjemné „vytloukat“ po cizích doktorech, kde mne pravidelně straší nepotvrzenými chlamýdiemi, či záněty žlučníku. Jenže mé můj močový měchýř má svou hlavu a hlásí se pouze ve velmi časných ranních hodinách. Ten, kdo se někdy nemohl vyčurat a přitom stále musel, ví jak bezútěsně odtikává každá minuta, jak se ráno daleko a jak vypadá zánět, kterému povolíte uzdu a necháte jej rozběhnout než začnou standardní ordinační hodiny.

Samozřejmě, že jsem zkoušela všechno možné, bohužel podpůrné prostředky jako jsou brusinky a urovaly mohu podle efektu účinnosti nyní považovat spíše za vhodnou prevenci. Fungovala celá dlouhá léta - až dosud. Lékařka sice zpočátku tvrdila, že může jít o přechodný stav z adaptace v novém prostředí, pracovním kolektivu… ovšem sama si nebyla jistá, do jaké míry jsem si schopná „vyrobit“ problém somatického původu. Lakmusové papírky totiž stále ukazovaly krev i bílkovinu, a tak jsem pokaždé odcházela z ordinace s receptem na nové léky, které by měly být silnější než ty předešlé a konečně zabrat. Podle bakteriologického vyšetření obsahoval můj močový trakt jakousi potvoru, která se na rozdíl ode mne adaptovala skvěle. Tento parazit nešel vypudit dokonce ani cílenými antibiotiky, citlivými právě na rezistentní bakterie a tak se pocit nevymočeného svěrače stal se zánětem i bez něj takřka všudypřítomný. Pronásledoval mne jako stín, mučil mne představou vyhledat neprodleně vhodnou toaletu a setrvat na ní do konce svého života.

Od malička jsem byla zdravá jako rybička, netrpěla žádnými infekcemi, otěhotněla jsem po pár týdnech a porodila za pár hodin, a tak mne nepoznaný stav nemoci doháněl k šílenství. Copak se ze mne stal hypochondr? Děsila jsem sama sebe, když se manžel opatrně ptal, zda je mi dne lépe a zda by třeba mohlo i „k něčemu“ dojít…? Můj svěrač ovšem myšlenky na erotiku zuřivě odmítal. Jsem tady, všímej si mně hlásil - a já nemyslela na nikoho jiného než na svěrač a současně si začala dělat starosti, zda mne milující muž nebude nucen vyměnit. Věděla jsem, že nás s Natálkou miluje, ovšem rok prakticky bez sexu je přece jen dost na každého chlapa, proto se nedivte, že moje pocity byly v tomto směru poněkud smíšené…

Po dalším laboratorním vyšetření si s mou bakterií už nevěděla rady ani praktická lékařka. Vybavila mne proto Spasmedem, který stručně řečeno oblbuje hladkou svalovinu, čímž zmírňuje všudypřítomný pocit aktivního svěrače, a odvelela mne na urologii. Tady mi měli předepsat léky, které postupně uvolňují léčebnou dávku po dobu až několika měsíců. Další chemie, myslela jsem si smutně, ale byla rozhodnutá, udělat všechno proto, abych už konečně byla zase jako dřív. - Dřív ale naštěstí přicupitala náhoda…

Jak jsem již říkala, netrápí mne žádné jiné problémy a jsem zdravá jako rybička, ovšem za poslední rok jsem po všech možných typech a řadách antibiotik jaksi oslabená, čímž se z mého trápení stává nezastavitelný kolotoč. Jakýkoli zánět putuje po těle a svolává močový měchýř k demonstraci proti panu domácímu. Ten poslední mi spustila angína, kterou Natálka nečekaně přinesla ze školky a já ji po vzoru hlídací matky (toho času totálně bez imunity) samozřejmě chytila. Ovšem po desetidenní léčbě horních cest dýchacích a mandlí pak paradoxně na urologii zjistili, že moje moč je po dlouhém roce konečně sterilní.

Osvobozená od čuracích křečí jak kuřátko ze skořápky jsem se nadechla, okamžitě jsem se zbavila spasmedu i plánovaných potupných vyšetření a začala se intenzivně zabývat myšlenkou, jak zařídit, aby se mi mrcha bakterie už nevrátila do těla. Od podobně postižených kamarádek jsem zjistila, že musím bezpodmínečně močák vyplavovat denně třemi litry tekutin a na třetí povýšit také prevenci pomocí potravinových doplňků. Putovaly ke mně osvědčené rady, jako že si nesmím dovolit prochladnout (především pak od nohou), nepít kafe, kořeněná jídla a tvrdý alkohol a bezprostředně po sexu se vyčurat. Hodlám na všem a zejména na posledním uvedeném zapracovat, protože jen co se vyčistím od antibiotik nějakou přírodní kúrou, vrhneme se s manželem na to naše druhé miminko.

Díky mému pídění po informacích teď vím, že nejsem sama, kdo se obává, jak dlouho dokáže udržet bakterie od těla. Pokud máte i vy nějaký svůj recept, napište prosím… je nás přeci víc.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo