Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kdo donosí naše dítě? PDF Tisk Email
Úterý, 07 Červenec 2009 10:11

Kdo donosí naše dítě?Byla jsem 4x těhotná. Přesto je moje náruč prázdná. Příčina neznámá, ale závěr lékařů jasný, pravděpodobně nikdy nebudu moct mít dítě. Teď s manželem zvažujeme, že si pronajmeme dělohu. Jenže legální to u nás není. Příběh nám napsala Denisa.

Poprvé jsem otěhotněla ve 23 letech. Ideální věk, zdravé mladé tělo, není důvod k obavám. Tak zněly slova mého gynekologa. Miminku tlouklo srdíčko, dokonce už mělo ručičky a nožičky… Jenže ve 13 týdnu jsem o něj přišla. Obrovská bolest a pocit prázdna. Po půl roce jsme se s manželem rozhodli zkusit to znovu. Na doporučení lékaře jsem brala kyselinu listovou, šetřila jsem se co nejvíce to šlo a po dvou měsících se skutečně zadařilo. Hned jsem nastoupila na rizikové těhotenství, doma jsem dělala jen to nejnutnější, ale po 12 týdnech se potrat opakoval.

Náš třetí potomek vypadal o něco nadějněji. Počali jsme ho na dovolené, kam mě manžel pozval, aby zmírnil mé trápení. Donosila jsem svou holčičku do 20 týdne, pak náhle zemřela. Bolest byla o to větší, že to bylo v době, kdy jsem začala cítit první pohyby. Takto malé děti se už dnes navíc dají zachránit. Nepřestávala jsem se trápit výčitkami, že kdybych poznala včas, že se něco děje, mohli ji lékaři zachránit.

Dali jsme si dva roky oddych, tedy, já byla rozhodnutá, že už další pokusy podstupovat nebudu. Manžel mě podpořil ve všech mých rozhodnutích, po všech potratech mě utěšoval… Dal mi hodně síly. A taky mě přemluvil k poslednímu pokusu, protože viděl, že nejsem šťastná. Po třech měsících jsem zjistila, že jsem těhotná. Po devíti týdnech jsem ale zase potratila.

Prošla jsem všemi možnými testy, které neukázaly nic, kromě několika zanedbatelným anomáliím. Vlastně ale není žádný důvod k potratům. Po mém čtvrtém potratu mi ale můj gynekolog řekl, že je velká pravděpodobnost že dítě nikdy nedonosím, maximálně porodím hodně předčasně a budeme celý život bojovat o zdraví svého dítěte. Přiznám se, že i to by pro mě bylo snesitelnější, než nemít nic.

Blíží se mi třicítka, většina mých vrstevnic už má děti a já mohu jen závidět. Biologické hodiny mi bijí jako na poplach, ale nemůžu je poslechnout. Už máme zažádáno o adopci, ta je ale na dlouho a tak uvažujeme ještě o jedné variantě – pronajmutí dělohy. Nechápu, proč je to u nás nelegální. Mamince, která nám potomka odnosí a porodí, chceme zaplatit 300 tisíc korun, veškeré naše úspory. Pokud by si řekla o víc, jsme ochotni se i zadlužit. Nabídla se mi již kamarádka, jenže jsme narazili. Nemůže jí být provedeno umělé oplodnění mým partnerem, protože je ženatý se mnou. Jsme ochotni se rozvést, jenže klinika, kde jsme se na umělé oplodnění ptali, vyžaduje sezdaný pár a proto by se můj manžel musel znovu oženit, pak se rozvést a pak si zase vzít mě. Já bych dítě adoptovala a kamarádka by se vzdala rodičovských práv. Je to tak složité, že kamarádka vycouvala. Navíc si uvědomila, že by „své“ dítě u nás pořád viděla a neví, co by to s ní udělalo.

A tak hledáme jakoukoliv schůdnou variantu, i když bude nelegální. Je mi hloupé si dávat inzerát na tak zásadní věc  a vlastně bych ani nemohla chtít pro naše miminko dělohu někoho úplně cizího. Co když ta máma bude mít nějakou nemoc, bude kouřit nebo nás nakonec bude vydírat? Tak moc toužíme po dítěti, že jsme schopni všeho a jsem zoufalí, že to zkrátka legálně nebo s vidinou mnoha let čekání na adopci, nejde. Máte někdo zkušenost s pronajmutím dělohy nebo adopcí? Poradíte nám, co dělat?

Aktualizováno Středa, 08 Červenec 2009 07:10
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo