Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nevyžádané rady PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 07 Červenec 2009 10:10

Motto: Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat. Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.

„Podívej se na toho malého, aby tak vběhnul do silnice!“ Říká tatínek batolete své ženě, když vidí mého syna, jak stojí na kraji chodníku a prohlíží si strom. Pár si k Adíkovi stoupne sleduje ho. Já během vteřinky vyndávám batoh z auta a zamykám ho. „Paní, dávejte si na něj pozor, aby Vám nevběhl do silnice!“ Poučí mě důležitě tatínek. „Jo, jo.“ Odvětím, čapnu Adíka za ruku a jdeme jiným směrem. Mnoha lidem se v této situaci můžu zdát nezodpovědná, ale stojím na parkovišti před naším domem, které je pořád tak ucpané auty, že tu jezdí krokem než si Adík prohlédne stromy, už ho držím za ruku. No a když vidím auto, dvěma skoky jsem u něj. Jenže to pánovi vysvětlovat opravdu nebudu, protože by asi nepochopil, že máma na plný úvazek zvládá dělat tři věci najednou. Ne že by se mi chtělo, ale musím. Při cvakání do klávesnice počítače přemýšlím nad obsahem a přitom sleduji Adíka, jak se nebezpečně blíží k notebooku s hrnkem čaje. Při vaření držím automaticky jednu ruku před sporákem ve výšce batolete, aby mu olej neprskl do oka, kdyby byl zvědavý. Na procházce už jsem se naučila držet jednou rukou kočárek, druhou Adámka a ještě telefonovat (samozřejmě v nutném případě) a sledovat, jestli někde není něco, kvůli čemu by se mi mohl vytrhnout a vběhnout třeba pod auto. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna. Většinu věcí už ale dělám tak automaticky, že mi ani nepřijdou.

No a pak jsou tu jiné rady. Od babiček. Obzvláště miluji jejich „Pozor.“ Vždycky se leknu více jejich upozornění, než situace, u které vím, že už ji má syn většinou zvládnutou. A pak je jedna univerzální věta: „Pozor, ať nespadne ze schodů, z postele, z pohovky, ze židle….“ Ale jak se má naučit slézat schody bez občasného pádu? A jak zabráníte batoleti skotačit na pohovce? To už babičky neporadí, ale zaručeně mi vynadají, jakmile Adámek opravdu spadne. Ale i já občas dám radu bez vyžádání a samozřejmě se ne vždy setkám s kladnou reakcí. To si pak vždycky vzpomenu na to, jak mě vadí, když mě někdo poučuje. Naposledy jsem takhle kamarádce sdělila, že se mi obuv jejího dítěte nezdá zdravotně v pořádku, protože se nedá korigovat šířka. Dostalo se mi strohé naštvané odpovědi „Ale ty boty stály přes tisícovku a jsou značkové.“ Takže rady ano, ale jen vyžádané…

TIP: Recept na nevyžádané rady neexistuje. Většinou zabírá ignorovat je nebo odpovědět jen stroze. Jiná situace je u babiček, ty si zkrátka říct nedají. Zkuste pochopit, že se vám snaží pomoci a pokud už opravdu překročí únosnou mez, snažte se jim to citlivě vysvětlit.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo