Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Výhra rozdělila rodinu PDF Tisk Email
Úterý, 07 Červenec 2009 10:09

Výhra rozdělila rodinuI když už jsou to 6 roky, co jsme vyhráli a 5,5 roku, co se s námi rodina přestala stýkat, nesmířila jsem se tím. Většinou nemám čas nad tím přemýšlet, ale čas od času to na mě padne a přemýšlím, jestli jsme opravdu takoví sobci, jestli jsme opravdu neměli za příbuzné doplatit hypotéky a všechny peníze rozdat nebo jestli jsme se zachovali zkrátka normálně. Co myslíte? Svůj příběh nám poslala Klára.

 

Jsme rodina dobrodruhů, tedy já, manžel Vašek a naše dvě děti, Vašík a Adélka. Už od doby, kdy jsme s manželem žili jen tak na hromádce, jsme cestovali kam se dalo. Měli jsme byt 2+1 v paneláku a celý rok šetřili, abychom v zimě mohli vyrazit na třítýdenní dovolenou na nějaký romantický ostrůvek nebo do Karibiku nebo do jižní Afriky… Manžel i já máme každý jednoho bratra. Ti naše cestování nikdy nechápali a snažili se nám vnutit jejich životní styl, tedy našetřit, koupit pozemek, vzít si hypotéku na 30 let, mít děti. Ale my jsme se nechtěli dřít proto, aby se nějaký ředitel banky měl dobře, dřeli jsme se pro zážitky a žili tím, že i kdybychom právě v tu chvíli zemřeli, věděli bychom, že jsme si život užili. Na jedné dovolené jsme se dokonce vzali a doma pak udělali jen párty. Náš životní styl se celé rodině nelíbil a my ho nikomu nevnucovali, nevysvětlovali…

Když se nám narodily děti, nepřestali jsme cestovat, půl roku byly doma a pak hurá do světa. Většinou po Evropě a ve vhodnějším ročním období, dovolenou jsme si ale zkrátka odpustit nemohli. A s dětmi byla ještě lepší, obě milují cestování stejně jako my. Děti taky stály za nákupem losu. Byli jsme v obchoďáku na nákupech před dovolenou, když tehdy dvouletá Adélka sáhla z košíku do přihrádky s tikety. Řekli jsme si, že jsme to už dlouho nezkusili a vyplnili jsme data narození nás a dětí. Pak jsme odletěli do Egypta a nic netušili, vlastně jsme na ten tiket zapomněli, takže nás napadlo se na něj podívat až po 14 dnech od návratu z dovolené. Málem nás kleplo, když jsme zjistili, že jsme vyhráli 15 milionů!

Samozřejmě jsme o té radostné novině řekli rodině, bohužel. Rodiče od nás vlastně nic nechtěli, ale sourozenci. Připadala jsem si jako moucha v pavučině. O penězích jsme s Vaškem rozhodli tak, že jsme 5 a 5 milionů dali na účty dětem, za 3 miliony jsme koupili pozemek a postavili malý domek, 400 tisíc stálo vybavení, 100 tisíc báječná dovolená a milion jsme si schovali pro strýčka příhodu. Za půl milionu jsme nakoupili poukazy na dovolené pro rodiny obou bratrů a pro naše rodiče, aby si taky užili. Jenže zatímco rodiče byli nadšení, bráchové ohrnuli nos. Vyslechli jsme si, že jsme skrblíci a že se jim snažíme zaplácnout pusy nějakou dovolenou. Později jsem se dozvěděla, že čekali, že jim zaplatíme zbytek hypoték, což by činilo něco přes 3,5 milionu korun. Marně jsme se jim snažili vysvětlit, že to přeci není naše povinnost, že my si sami hypotéku nikdy nevzali a že jsme jim zkrátka chtěli udělat radost dovolenou a ne jim cpát peníze. Navíc jsme nechtěli ubírat našim dětem, které jsou pro nás přeci jen nejbližší rodina.

Když nepochodili bráchové, začali za námi s prosíkem chodit rodiče, jestli bychom přeci jen bráchům trochu peněz nedali, že by nám to nic neudělalo a dětem  by zbylo i tak dost. Nevěřila jsem vlastním uším. Proč bych měla obírat svoje děti, abych platila dluhy bráchů? Podotýkám, že jejich ženy si můžou dovolit být s dětmi doma, mají nová auta a oba bráchové slušně vydělávají, takže si splátku hypotéky dovolit. Kdyby se dostali do finanční nouze, tak jim samozřejmě vyjdu vstříc a to i teď po letech, kdy se spolu nebavíme, jim finančně vypomůžu. Jenže finanční nouzí netrpí, žijí si dobře, všichni jsou zdraví… V rodině nastala hustá atmosféra plná pomluv a ani rodiče ani bráchové nás nezdraví, nenavštěvují…

Tak já nevím, měla jsem přeci jen rodině pomoct splatit dluhy? Měla jsem většinu peněz mezi ně rozdat, aby byli spokojení? Copak jsme neměli právo s penězi naložit tak, aby z nich měly prospěch hlavně naše děti a my? Jsme sobci?

Aktualizováno Středa, 08 Červenec 2009 07:15
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo