Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nechci dítě PDF Tisk Email
Úterý, 23 Červen 2009 21:35


11Je mi 37 let a nechci dítě. Jsem proto špatná? Naše společnost se tváří hrozně demokraticky, ale jakmile dojde na děti, je žena, která je nechce, vyvrhel. Mám k svému rozhodnutí důvody, které se mi nechce vyprávět kdekomu na potkání, ale lidé se ptají, pomlouvají… Opravdu je nenormální nechtít děti? Napsala nám Magda.

Ve 25 letech jsem se poprvé vdala, a i když mi netikaly biologické hodiny, tak nějak nám přišlo, že bychom měli děti mít. A tak jsem vysadila krátce po svatbě prášky a snažili jsme se. Dokonce jsem se natešila tak, že jsem celé hodiny surfovala po internetu a hledala informace o dětech, prohlížela si fotky mimin.. Po dvou letech snažení nic. Vyšetřením se zjistilo, že je manžel Jirka neplodný a jediná možnost mít dítě byla z darovaného spermatu. To ale Jirka nepřenesl přes srdce a tak jsme se nakonec rozhodli, že děti nechceme. Kupodivu se mi zvláštně ulevilo.

Jirka mi nakonec utekl za jinou a já se ve 32 letech podruhé vdala. Vzala jsem si o deset let staršího Pavla, který už má děti odrostlé a další děti nechce. Mě to vyhovuje, jsem spokojená s tím, jak si žijeme, jezdíme na výlety, na dovolené, sportujeme, máme dobrou práci.. Na dítě zkrátka není ani čas. Jsme spokojení. Zvlášť když vidím svou mladší uhoněnou sestru, která neví zda dřív řešit školu se svým starším synem nebo pokaděnou plínku toho mladšího. Co z toho má? Kdykoliv jí zavolám, nadává, jak nic nestíhá, jak by si potřebovala odpočinout, jak své děti miluje, ale přijde jí, že se jim obětuje až moc….

Příbuzní a přátelé mou bezdětnost už přestali řešit. Ale třeba kolegové v práci.. Kolikrát už jsem slyšela větu „Nemohla bys to prosím dodělat? Mě doma čekají děti, ty máš čas.“ Nebo. „Počkej, až ti bude 50, pak budeš litovat, že nemáš děti a už s tím nebudeš moct nic dělat.“ Jednou mi dokonce šéf řekl, že už jsem mohla povýšit, jenže jeho nadřízenému se nezdál můj věk, že ještě nemám děti a obával se, že brzy půjdu na mateřskou. Jako by to byla nějaká povinnost.

Abyste si o mě nemysleli, že jsem nějaká chladná sobecká mrcha. Děti mi nevadí, ráda si je pochovám, dokonce občas ségře pohlídám, ale maximálně hodinu. Pak je hrozně ráda předám zpátky a jsem ráda, že je nemusím mít na krku celý den. Zkrátka nejsem mateřský typ. Beru to tak, jako třeba někteří chlapy zastávají ženské povolání, tak některé ženy prostě netouží po dítěti. Tak proč to pořád někoho udivuje? Proč nestačí říct „zkrátka děti nechci“. Všichni se pídí dál. Popravdě je mi líto žen, které děti chtějí a nemůžou je mít a všichni se jich vyptávají tak jako mě, proč…

Většina čtenářek webu děti má nebo je čeká. Odsuzujete lidi jako já? A co je tak skvělého na tom mít děti? Není snad lepší děti nemít vůbec než je týrat nebo být špatná matka?


 
 
25 Let hranice, kdy začíná pleť stárnout

problem_skinZnámky stárnutí se časem mění. zprvu  začínají jako drobné mělké vrásky a kůže ztrácí jas a pevnost. S přibývajícím časem se vrásky rozšiřují a prohlubují, pokožka ztrácí svou kompaktnost, hydrataci a výživu, což způsobuje ochablost a ztrátu vitality.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo