Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Bezpečnost nade vše PDF Tisk Email
Pondělí, 22 Červen 2009 22:04

Motto: Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat. Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.


Tak jsem Adíkovi koupila helmu. Na plastovou motorku. Manžel si klepal na čelo, starostlivá tchyně mě chválila a okolí na Adíka koukalo někdy nevěřícně, jindy se zájmem. Helmu jsem mu koupila jako přípravu na kolo a miluje ji, sám si o ni řekne a já jsem ráda, že se učí bezpečnému chování na silnici už od útlého věku.

Už jsme s motorkou zažili několik střemhlavých pádů a musím říct, že pokaždé jsem se v duchu pochválila za ten skvělý nápad s koupí helmy. Ono totiž, když se batole řítí z kopce na tom plastovém nic a najede na takový klacek, tak to zkrátka neuřídí a letí. Samozřejmě většinou po hlavě. Okolí už moc neregistruji, ale překvapuje mě, jak okolí registruje nás. K motorce totiž na větší vzdálenost bereme ještě malé golfky pro případ, že by si Adík chtěl odpočinout. To pak motorku zavěsím na golfky a Adíka usadím. Nemusím tak táhnout batoh s milionem věcí na písek, ubrousky, pitím atd. a k tomu ještě v jedné ruce dítě v druhé motorku. Mě to přijde logické a praktické. Ale jak už jsem psala, okolí méně a vždy mě udiví otázky známých, kteří to řeší. Tady jsou otázky z poslední doby. No nevytočilo by vás to už? „Proč má Adík helmu na motorce?“ „Asi aby mu nefoukalo do uší...“ Nepřijde ti to blbý, mu dávat helmu?“ „Proč táhnete golfky i motorku?“ „Protože jsem asi bez kočárku jako bez ruky.“ Stejné otázky v různých variantách slýchám skoro pokaždé, když takhle vyrazíme ven a to nejen od známých, ale i od maminek, které jen tak potkáme. Nutno ale podotknout, že některé maminky se mě ptaly, kde helmu pořídit a taktéž to zvažují. Pro mě je bezpečnost ve všech dopravních prostředcích a tedy i na malé motorce, na prvním místě a jestli si o mě kdokoliv myslí, že přeháním, ať si to myslí, já mám alespoň z části jistotu, že nestrávíme léto v nemocnici s otřesem mozku. A po nehezkém pádu se Adík zvedne, oklepe a jede se dál… A co vy, dbáte na bezpečnost svých dětí při jízdě na kolech, motorkách či bruslích?

Ročně na silnicích zemře v průměru 6 dětí – cyklistů. Statistiky bohužel neuvádí zda děti měly helmu či ne.
V současnosti je na trhu nepřeberné množství helem různých designů a cenových relací. Vyplatí se si zajít do specializovaného obchodu, kde vám s helmou poradí a dítě si ji vyzkouší. V tomto případě byste neměli šetřit.
Vaše dítě o helmu nestojí? Ať si ji vybere samo. Helmu může dítě nosit prakticky od doby, kdy začne používat různá odrážedla. Pozor, přečtěte si návod k použití, helma na kolo by se neměla používat např. při lezení do výšek kvůli riziku zachycení a uškrcení dítěte. 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo