Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Manžel půjde sedět PDF Tisk Email
Neděle, 21 Červen 2009 21:02

mateskNikdy by mě nenapadlo, že se to může stát zrovna nám, ale stačilo trochu smůlu párkrát po sobě a manželův hloupý nápad, který ho nakonec přivedl do basy. Moc bych chtěla stát při něm, ale bydlíme na vesnici, kde se to samozřejmě rozkřiklo a musím samozřejmě koukat na děti, aby se jich to dotklo co nejméně. Mám se rozvést nebo ne? Opustili byste svého životního partnera, kdyby šel do vězení? Příběh nám napsala Irena.


Vše se to seběhlo tak rychle. Před 5 lety s nám narodil druhý syn a manžel krátce na to přišel o práci. Už po prvním dítěti nebyla naše finanční situace nijak růžová, ale děti jsme chtěli do tří let po sobě, vždycky se to nějak udělalo a dokonce jsme měli našetřenou i malou finanční rezervu. Jenže právě po narození našeho druhého syna, přišel manžel o práci. Našetřené peníze vzaly za své během půl roku a manžel byl stále bez práce. Vzali jsme si tedy malou půjčku a manžel si mezitím načerno přivydělával na stavbě. Jenže přišla zima, práce načerno skončila a manžel ne a ne zakopnout o jakoukoliv práci. Má jen výuční list, ale práce mu jde od ruky, přesto ho nikde nechtěli, jsme totiž z regionu s vysokou nezaměstnaností a manžela navíc trochu limituje dojíždění z vesnice. Do toho všeho nám totiž vypovědělo auto.

Jeden zaměstnavatel nakonec manželovi práci slíbil, podmínkou ale bylo, že si vyřeší právě situaci s dojížděním. Vzali jsme s tedy další půjčku na vysoký úrok, jenže jakmile to manžel nahlásil, místo už bylo obsazené. Naše finanční situace byla šílená. Prodat byt 2+1 na vesnici a najít si levnější, bylo nemožné, k dluhu za auto se přidala penále za nesplacené složenky. Pro staršího syna mi alespoň rodiče platili školku a mladšího slíbili kdykoliv hlídat, případně se staral manžel. Díky tomu jsem mohla sem tam využít nějaké brigády, třeba inventury v obchodě a podobně. Na stálo mě ale nikde nechtěli a navíc bychom přišli o rodičovskou, převést na manžela totiž nešla. S manželovými brigádami to na živobytí stačilo, na splátky ale ne a tak dluh rostl.

Po dvou letech se na nás konečně usmálo štěstí a manžel sehnal práci v jedné větší firmě, která zrovna dělala nábor. Práce to byla náročná, ne moc dobře placená, ale byli jsme rádi alespoň za to. To už nám ale na dveře klepali exekutoři, jak si tedy pánové říkali, za jejich praktiky by se ale nemusela stydět ani mafie. Bála jsem se o děti a manžel upadal do depresí, do jaké situace nás dostal. Neustále jsme se hádali, což se dost podepsalo hlavně na mladším synovi, který pořád marodí. Po roce práce mělo vedení v manžela velkou důvěru a ten povýšil. Jednoho dne dostal za úkol odnést do banky 250 tisíc korun. Manžel do banky šel, ale penězi splatil naše dluhy. Byl to momentální zkrat, zkrátka už neunesl situaci doma, neustálý nátlak vymahačské firmy a v tomhle viděl východisko, i když jen dočasné.

Manžel byl týden nezvěstný, schovával se, aby se peníze stačily převést. Byla jsem mrtvá strachy, vypadalo to totiž, že ho někdo přepadl kvůli penězům. Ale po týdnu se šel udat. Verdikt soudu zněl zpronevěra a dva roky ve vězení. Hrozně nám tím ublížil, i když vím, že to myslel dobře. Na vesnici si o nás každý šušká. Dětem se smějí ve škole i ve školce. Zkrátka mají tátu kriminálníka. Navíc vím, že až se vrátí z vězení, nenajde si práci a budu ho mít na krku. Jenže ho zase nechci v těžké chvíli opustit, než jsme se dostali do krize, byl to skvělý manžel i táta…

Od svého zaměstnavatele jsem dostala nabídku na práci a byt v jiném městě, to by nám pomohlo setřást minulost a děti by mohly vyrůstat bez posměšků. Asi to vezmu, jen teď vážně nevím, jestli chci, aby se pak ke mně nastěhoval i manžel. Mám ho pořád moc ráda, ale bojím se, že bude pro nás přítěží a jakmile si v novém městě bude hledat práci, okamžitě všichni zjistí, že byl zavřený. Nikdo se neptá proč, je to prostě kriminálník a tím to pro všechny hasne. Co byste mi poradili?
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo