Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Danečkova první láska PDF Tisk Email
Úterý, 09 Červen 2009 19:52

Daneček se nám v mateřském centru už pěkně rozkoukal. Prvních pár návštěv probíhalo tak, že jakmile jsem se vzdálila z dohledu začal hned brečet a vyžadoval mě mít pořád na očích. Dnes už tam Daneček pravidelně vidí stejné děti i maminky, a tak mu už ani nepřijde když na chvilku odejdu, jen se na mě podívá s výrazem ve tváři „vím, že budeš za chvíli zpátky, já tu mám práci, tak můžeš jít“. Navíc si tam našel i kamarádku, se kterou spolu laškují.

Danečkovi je teď 9 měsíců a holčičce – Terezce - byl nedávno 1 rok, což Danečkovi pro něj není problém a ani mu nevadí, že Terezka už leze a chodí. Zřejmě díky mateřskému centru jsme se konečně jsme se doma dočkali, že se Daneček sám otáčí na bříško a vydrží si tak chvíli hrát bez pláče, což je obrovský úspěch. Od dětí odkoukal i lezení, jen je mu divné, že se spíš věci oddalují než přibližují, leze totiž pozpátku. Na bříšku se otáčí za hračkami a přetáčením z bříška na záda se i snaží putovat za hračkou, občas když se šikovně natočí, tak si už sám sedne a dokonce už se i přitahuje a snaží se vstávat, když mu trošku pomůžu, tak chvilku péruje na nožičkách a pak chce zase posadit. Když se nedostane k hračkám račím způsobem, pomůže si jinak, posouvá za hračkami vsedě, což působí dost komicky, ale hlavně, že si umí poradit a dostane se k cíli. Tento týden jdeme znovu na neurologii, ale myslím, že doktorka opět moc spokojená nebude, protože Daneček neodpovídá jejich tabulkám, co se pohybu týká.

Konečně zjistil, kdy používat své „táta“, „máma“ a „babi“ a kdykoliv potřebuje upoutat pozornost nebo se mu zkrátka chce, zavolá si nás. Naučil se také „paci paci pacičky“ když někdo odchází, udělá„pa pa“ ručkou. Poslední týden začal používat ukazováček a na všechno ukazuje nebo jím prohlíží věci. Taky už asi měsíc umí kutálet s míčkem když si k němu sednu, tak si ho pěkně posíláme což ho moc baví. Nemyslím si, že by byl nějak pozadu, protože když jsem se bavila s maminkami v mateřském centru, tak většina dětí, a to ať už to byla holka nebo kluk, začali lézt nejdříve až v 9 měsících. Dokonce tam s námi chodí i maminka s prckem o 14 dní mladším a ten teprve teď začal sedět (nesedne si sám, ale když ho maminka posadí, tak už chvíli i vydrží) a co se týká ostatních dovedností, které popisuji výše, tak z toho zatím neumí skoro nic a maminka si taky nemyslí, že by její chlapeček byl nějak pozadu. Tomu prckovi stačí když chvilku sedí a pak si lehne na bříško nebo na zádíčka je plně spokojený a pěkně si hraje. Navíc si pořád myslím, že každé dítě je úplně jiné a doktoři to často přehánějí. Žádné dítě přeci nemůže umět přesně všechno podle tabulek, které někdo vymyslel, myslím, že je to jen teoretický odhad kdy by to asi tak mělo dítě umět, ale ne návod na to jak se přesně má dítě vyvíjet.

Aktualizováno Úterý, 09 Červen 2009 20:08
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo