Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Trapasy s Adíkem PDF Tisk Email
Pondělí, 08 Červen 2009 18:58

V poslední době se nám s Adíkovou prořízlou pusou stává stále více trapasů. Podělte se s námi o ty vaše a vyhrajte kosmetický balíček Oriflame!

Adámkovi nejsou ještě ani dva roky, ale už skládá věty a výslovnost by mu mohly kolikrát závidět i o rok starší děti. To se nechlubím, jsem sice ráda, že mluví tak krásně, ale občas nás jeho výřečnost společně s dětskou upřímností, přivádí do prekérních situací. Tak třeba když jsme letěli na dovolenou. Ačkoliv už byla noc a s manželem jsme tedy předpokládali, že usne bez větších potíží, přetažené batole bylo dost těžké je uspat. A tak když nezabíralo zpívání, hlazení, čtení pohádky a podobné činnosti, zvýšila jsem hlas, že už by měl opravdu spát. Odpovědí mi bylo: „Adámek zlobí, máma zavře.“ V tu chvíli jsem si připadala jako nejhorší máma, která své dítě zavírá do temné kobky a okolo sedící lidé po nás začali zvědavě pokukovat. A tak jsem raději paní, která seděla přes uličku a opravdu podezíravě koukala, vysvětlila: „Adík se teď doma učí spát ve velké posteli a jediný způsob, jak ho v ní udržet, aby neběhal za mnou do obýváku je, že ho v pokojíčku zavřu. Chvíli pláče, ale pak usne a později mu zase dveře otevřu. Při zavírání dveří mu vždy připomenu, že zlobí mámu…“

Další z trapasů má na svědomí můj manžel, kterému kamarádi z dovolené poslali z dovolené pohled s 200 kilovou nahou ženou. Když se na ni Adík podíval, manžel mu povídá „Fuj, to je ale ošklivá paní.“ Adík si z toho odnesl „Fůůj pani“, ale vyjma pohledu to nikdy nepoužil. Až se konala rodinná oslava, na kterou přišla i plnoštíhlá teta manžela. S ženou na pohledu neměla mnoho společného, měla světlejší vlasy a její váha byla rozhodně minimálně poloviční. Adíkovi ji ale zřejmě připomněla, namířil na ní prst a povídá „Fůj paní.“ Snažili jsme se to nějak zamluvit, ale tetě to stejně došlo i když se tomu spíš zasmála.

No a další z nedávných trapasů se nám stal v čekárně u lékařky. Neposedné batole dlouho obdivovalo věšák, tedy spíš jeho tyč a já v domnění, že si opět hraje na hasiče, jsem ho nechala, ať se kolem ní točí. Hrál si ale na něco jiného a nezapomněl o tom informovat plnou čekárnu. „Mámo, Adámek tancovat u tyče.“ Sdělil mi s úsměvem a já opět cítila pohledy ze všech stran. Celý den jsem si marně lámala hlavu, kde to mohl vidět, ale pravděpodobně to byl momentální nápad.

Včera se mi pro změnu stalo, že jsme potkali psa a já jako vždy čekala, že mi ho popíše jako malého kudrnatého případně bílého psíka, který vypadá jako ovečka. Místo toho ho ale zaujalo něco jiného a na celou ulici zavolal „Hele pejsek, pindíka má.“Z dřívějších trapasů si vzpomínám na ten z autobusu, kdy chtěl Adík říct, že je máma prdlá, protože jsem na něj dělala opičky. No a vypadlo z něj „Máma prdla.“

Kromě vytváření trapasů má ale Adík ještě jednu skvělou vlastnost spojenou s výřečností. Totiž jako správný chlap ví, že musí za každou cenu chválit vzhled. A tak s ním poměrně ráda chodím nakupovat oblečení. Pokaždé mi totiž řekne, že mi to sluší. Vzápětí ale nezapomene dodat „Jdeme.“ Nepřipomíná vám to právě vašeho partnera?

A čím vás potěšily nebo rozesmály vaše děti? Nebo vám připravily horké chvilky? Napište nám o tom. Jeden z komentářů vylosuji a výherce získá kosmetický balíček Oriflame. Psát můžete do 19.6.2009.

Aktualizováno Pondělí, 08 Červen 2009 19:50
 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo