Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Důvtipná Alena PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Červen 2009 22:07

Moto: Když se starý chlubí, vyláme si zuby(staré rčení)

Tak nám sem poslali nějakou děvu, která se tváří,jako by spolkla veškerou moudrost, prohlásil poručík

Kuba. Bude s ní asi pěkná legrace!

Neukvapuj se, Jarouši, mírnil ho major Zoubek, aby ses pořádně nezmýlil. Svěříme jí nějaký drobný případ apoznáme, co v ní vězí!Myslíte, šéfe, jako když se někomu ztratí slepice?Rozhovor obou mužů přerušilo zaklepání.Vstupte, řekl major.Ve dveřích se objevila pohledná dívka s vlasy naramena.

Dobrý den, já jsem Alena Bártová. Mám se u vás hlásit. Tak vás vítáme! Já jsem major Zoubek a tohle je můjkolega Kuba. Jsme rádi, že nám poslali posilu rovnouze školy. Posaďte se, u okna to bude váš stůl. A co dostanu na práci? otázala se Alena. Přece tu nebudu jen tak nečinně sedět!Major se usmál. Můžete si přečíst jeden spis. Jarouši,podej ten poslední. Je to o takové podivné vraždě, ušklíbl se poručík. Třebanám to pomůžete vyřešit.My si zatím zajedeme vyslechnout jednoho svědka,řekl Zoubek. Takže vás aspoň nebudeme rušit. Kdybyste něco potřebovala, tak ve vedlejší místnosti sedí služba.

Dveře za oběma kriminalisty zapadly a Alena sezahloubala do spisu. Chvíli jí trvalo, než pochopila, oč vlastně kráčí. Vytáhla z kabelky zápisník a začala si dělat poznámky. Byla to ctižádostivá dívka a hodlala se nějak uplatnit. Dovtípila se, že někdo měl sprovodit ze světa svého soka, že však má na inkriminovanoudobu zcela nezpochybnitelné alibi. Alena se zamyslila:bylo skutečné tak neprůstřelné? Jak by bylo možné je zpochybnit?Major s poručíkem ji našli, jak sedí shrbená nad spisem.Dneska už toho nechte! řekl major. Ostatně – musíme vám nalézt vhodné ubytování. Třeba v dětském domově! zasmál se poručík. Nech toho, Jarouši, napomenul ho Zoubek. Není to žádná výhoda, že jsi o tolik starší! Kdybyste nepohrdla,obrátil se k Aleně, tak u nás máme volný jeden pokoj – bydlela v něm dcera, než se vdala. Mé ženě se aspoň nebude stýskat.

Alena nabídku vděčně přijala a za hodinu už si vybalila zavazadla. Na stolek vedle postele si položila svůj zápisník, ale brzy nad ním usnula.Tak už jste na něco přišla? dotazoval se druhý denporučík.Nech toho, řekl major. Tak rychle to přece nejde.Něco mě napadlo, zasmála se Alena, ale nevím, jestli se nebudete smát. Totiž – ten pachatel nepotřebuje alibi – snažila jsem se na něj zapůsobit jako - no žena –Jenže on na ženské není, neboli -Je to homosexuál, vpadl jí do řeči kapitán Zoubek.Takže jsme se v pachateli spletli…Celý případ vypadá jinak a nebudeme sledovat špatnou hypotézu. Díky důvtipné Aleně…

Aktualizováno Pondělí, 22 Červen 2009 10:31
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo