Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Důvtipná Alena PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Červen 2009 22:07

Moto: Když se starý chlubí, vyláme si zuby(staré rčení)

Tak nám sem poslali nějakou děvu, která se tváří,jako by spolkla veškerou moudrost, prohlásil poručík

Kuba. Bude s ní asi pěkná legrace!

Neukvapuj se, Jarouši, mírnil ho major Zoubek, aby ses pořádně nezmýlil. Svěříme jí nějaký drobný případ apoznáme, co v ní vězí!Myslíte, šéfe, jako když se někomu ztratí slepice?Rozhovor obou mužů přerušilo zaklepání.Vstupte, řekl major.Ve dveřích se objevila pohledná dívka s vlasy naramena.

Dobrý den, já jsem Alena Bártová. Mám se u vás hlásit. Tak vás vítáme! Já jsem major Zoubek a tohle je můjkolega Kuba. Jsme rádi, že nám poslali posilu rovnouze školy. Posaďte se, u okna to bude váš stůl. A co dostanu na práci? otázala se Alena. Přece tu nebudu jen tak nečinně sedět!Major se usmál. Můžete si přečíst jeden spis. Jarouši,podej ten poslední. Je to o takové podivné vraždě, ušklíbl se poručík. Třebanám to pomůžete vyřešit.My si zatím zajedeme vyslechnout jednoho svědka,řekl Zoubek. Takže vás aspoň nebudeme rušit. Kdybyste něco potřebovala, tak ve vedlejší místnosti sedí služba.

Dveře za oběma kriminalisty zapadly a Alena sezahloubala do spisu. Chvíli jí trvalo, než pochopila, oč vlastně kráčí. Vytáhla z kabelky zápisník a začala si dělat poznámky. Byla to ctižádostivá dívka a hodlala se nějak uplatnit. Dovtípila se, že někdo měl sprovodit ze světa svého soka, že však má na inkriminovanoudobu zcela nezpochybnitelné alibi. Alena se zamyslila:bylo skutečné tak neprůstřelné? Jak by bylo možné je zpochybnit?Major s poručíkem ji našli, jak sedí shrbená nad spisem.Dneska už toho nechte! řekl major. Ostatně – musíme vám nalézt vhodné ubytování. Třeba v dětském domově! zasmál se poručík. Nech toho, Jarouši, napomenul ho Zoubek. Není to žádná výhoda, že jsi o tolik starší! Kdybyste nepohrdla,obrátil se k Aleně, tak u nás máme volný jeden pokoj – bydlela v něm dcera, než se vdala. Mé ženě se aspoň nebude stýskat.

Alena nabídku vděčně přijala a za hodinu už si vybalila zavazadla. Na stolek vedle postele si položila svůj zápisník, ale brzy nad ním usnula.Tak už jste na něco přišla? dotazoval se druhý denporučík.Nech toho, řekl major. Tak rychle to přece nejde.Něco mě napadlo, zasmála se Alena, ale nevím, jestli se nebudete smát. Totiž – ten pachatel nepotřebuje alibi – snažila jsem se na něj zapůsobit jako - no žena –Jenže on na ženské není, neboli -Je to homosexuál, vpadl jí do řeči kapitán Zoubek.Takže jsme se v pachateli spletli…Celý případ vypadá jinak a nebudeme sledovat špatnou hypotézu. Díky důvtipné Aleně…

Aktualizováno Pondělí, 22 Červen 2009 10:31
 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo