Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kukačka PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Červen 2009 18:45

Kolik příběhů dětech – kukačkách, jsem četla? Nikdy by mě nenapadlo, že se to stane i nám. Napsala nám Kamila. Podobné příběhy mi vždycky přišly smyšlené a navíc nikdy jsem se v nich nedočetla, jak to nakonec dopadlo. Já to manželovi řekla…

S dítětem jsme čekali, ale když se mi přiblížila magická třicítka, začaly mi biologické hodiny tlouct na poplach. Jenže to tak rychle nešlo. Rok jsme se snažili sami, další rok pod taktovkou lékařů. Milování na povel nám ale pomalu rozbíjelo vztah. Sedmý rok manželství byl pro nás opravdu kritický, odcizili jsme se a začali se nesnášet. A pak jsme potkala Michala. Stačilo málo, v baru, kde jsem si byla vylít srdíčko kamarádce, na mě mrknul, zaplatil mi pití, odvezl mě domů a po cestě jsme se pomilovali v autě. Po dlouhé době jsem zažila skvělý sex. Ráno jsem se vzbudila s hroznými výčitkami, ale nechtěla jsem ještě lít benzín do ohně, proto jsem manželovi nic neřekla. Abych zahnala výčitky, pomilovala jsem se i s ním. Michal se neozval a já byla vlastně ráda.

Měsíc na to jsem mi došlo, že jsem nedostala měsíčky, udělala jsem si test a ano, byla jsem těhotná! Nadšeně jsem ukázala test manželovi. A náš vztah začal být zase to, co dřív. Po prvotní euforii jsem ale začala pochybovat. Co když dítě není Tondovo? Sama sebe jsem se snažila přesvědčit, až to na mě manžel poznal. „Co tě trápí, miláčku?“ Zeptal se mě jednoho večera. A ze mě to najednou všechno vypadlo. Ulevilo se mi, ale jen na chvíli. Viděla jsem Tondův zraněný výraz, pak za sebou prásknul dveřmi a odešel. Brečela jsem a brečela.. O dvě hodiny později se manžel vrátil. „Tak co s tím uděláme? Na miminko jsem se hrozně těšil, od tvého těhotenství máme zase normální vztah a tak by byla škoda, abychom se teď rozcházeli. Počkáme na porod, necháme udělat testy a uvidíme.“ Vrhla jsem se mu kolem krku a konečně jsem se opravdu těšila na naše miminko.

U porodu byl Tonda se mnou. Když mu dali malou Johanku do rukou, brečel jak malý kluk. Doma mi s ní pomáhal, vozil ji v kočárku a hrdě všem ukazoval, jak je podobná tatínkovi. Napětí z testů DNA ale bylo cítit čím dál víc. Testy bohužel ukázaly, že dítě opravdu není jeho. Tonda si nechal týden na rozmyšlenou a odjel sám na dovolenou. Byl to ten nejdelší týden, který jsem snad zažila. A pak se vrátil.

„Víš, kdybychom se pořád o miminko snažili, už spolu asi nejsme. Nebo bychom stejně nakonec nějaké adoptovali. A konec konců, kdo určuje, čí dítě je? Já byl u toho, když poprvé vykoukla na svět, já ji přebaloval, utěšoval… A jak bych mohl opustit dítě, které porodila žena, kterou miluju? Na té dovolené se mi hrozně stýskalo a nechci bez svých holek být už ani den.“ Plakala jsem štěstím a vrhla jsem se mu do náruče. Z našeho milování na usmířenou vzniklo další miminko, které čekám za čtyři měsíce.

Aktualizováno Pondělí, 01 Červen 2009 18:51
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo