Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Vyhazov! Už zase? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 07:40

„Tak zase do práce!“ ztěžoval si manžel a jeho sestra usrkla kafe a naoko vesele poznamenala: „Tvůj problém, já už nemusím…“ Udiveně jsme si ji s manželem změřili a sjeli pohledem na břicho. Švagrová nás nechala chvíli povařit v domněnkách a pak nás z nich zase rychle vyvedla… Moje švagrová je prodavačka, trápí se, protože v pátek dostala výpověď, bez jakéhokoli upozornění. Jak je to možné? Divila jsem se a bylo mi jí strašně líto. Jsem na mateřské a z jejího vyprávění mám doslova husí kůži. Sama se bojím, jak návrat do práce zvládnu,zda půjde maminka do předčasného důchodu, aby mohla pohlídat děti a vůbec, ale švagrová má dcerku už třináctiletou, nemá problém s hlídáním a přesto…

Jitku bolela delší dobu záda. Pracovala jako vedoucí v potravinách a často tahala s ostatními prodavačkami těžké bedny, zvedala velké krabice a v provozu se nezastavila. Protože je jako nudlička, její páteř se vychylovala a vychylovala, až jí vyjel obratel a skončila na marodce. Měla ráda ten babinec kolem sebe, ale musela zkrátka zvolit práci, ve které se lidově tolik nenadře. V sebeobranně vlastnímu zdraví se tedy pár týdnů rozkoukávala a pak plynule přešla na patro s dámskou konfekcí. A protože je velmi přizpůsobivá, snaživá a rozumí si s lidmi, práce ji opět začala bavit a kolektiv nových prodavaček, které bavila móda ji nadchnul.

Jenže všechno do času. „Prodejnu v novém roce koupil jiný majitel a my museli podepsat novou smlouvu, ale zkuste si ztěžovat, když chcete pracovat…“ Normálně by výpověď měla alespoň dva měsíce, kdy by měly prodavačky šanci vyhlédnout jiné místo, což by bylo nepříjemné, ale solidní jednání. Podle nové smlouvy byly prodavačky znovu v tříměsíční zkušební lhůtě a v jejím znění se také nový majitel zachoval. Ti služebně nejstarší dostali padáka na hodinu! „V pondělí už nemusíte chodit!, oznámil nám klidně a šel si po svém.“

Kde se to v těch lidech bere? Všude samá ochrana podnikatele, ale kam se má obrátit zaměstnanec! Ono něco jiného se píše a něco jiného zase dodržuje. Faktem je, že místo do práce šla v pondělí švagrová na pracovní úřad. Byla potupená a bolavá, přestože jako skvělá prodavačka si práci patrn najde brzo, jenže na jak dlouho tentokrát?

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo