Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Dvoučlenná rodina PDF Tisk Email
Úterý, 26 Květen 2009 19:43

Mám skutečně malou rodinu, tvořím ji já a můj tříletý syn Michal. Nemáme babičky, tátu, tety ani strejdy, ale jsem nejšťastnější člověk na světě. Napsala nám svůj příběh Olina.

Všechno se tak nějak seběhlo, že ani nevím jak. Moje máma nikdy nebyla nakloněna vztahu s mým bývalým manželem. Pořád doufala, že si najdu někoho lepšího. Moji rodiče jsou totiž vážení právníci a už tak jsem je dost zklamala, že jsem vystudovala jen obchodku. Když jsem si pak domů přivedla automechanika, bylo zle. Nejdříve se ho můj táta snažil protlačit alespoň na manažerské místo v automobilce, jenže Mirek nechtěl. Svatbu nám naši ještě zaplatili, ale když se táta napil, začal Mirkovi říkat, jak on by se na takovou veselku nikdy nezmohl a že se bude muset pořádně ohánět, aby mi dopřál život, na jaký jsem zvyklá. Jenže mě péče rodičů vždycky dusila, jako „zazobanou“ mě akorát všichni využívali a tak jsem byla ráda za náš skromný panelákový byt a život s neznámým příjmením.

Po svatbě jsem hned otěhotněla. Radostnou novinu jsme rodičům sdělili skoro hned. Zatímco Mirkovi rodiče byli nadšeni z prvního vnuka, moji rodiče mi řekli, že jsem si zkazila život a ať od nich nečekám pomoc. Přestali jsme se s nimi stýkat a po několika telefonátech jsme se rozešli ve zlém. Vnuka nikdy neviděli, jen, c jsem jim poslala fotku mobilem z porodnice. Ani nám nepogratulovali..

Rok a půl vše klapalo, užívali jsme si rodinné štěstí, jenže pak šel Mirek na třídní sraz, kde potkal svou bývalou lásku a zamiloval se. Půl roku jsem byla schopná to tolerovat, ale pak se Mirek jednoho dne sbalil a odešel od nás. Poslal mi jen papíry k rozvodu. Šla jsem za jeho rodiči, ale ti byli samozřejmě na jeho straně a navíc jim nakukal, že Míša není jeho, takže ztratili o vnouče zájem. Měli už další, protože jeho sestra porodila holčičku. S mojí sestrou jsem se rozhádala už dávno, takže najednou vlastně Míša neměl nikoho.

Kolik nocí jsem probrečela. A co Míša.. „Já chci k babičce na pasátko“. Slýchala jsem často jeho prosby a snažila jsem se mu vysvětlit, že k babičce už nikdy nepojedeme. Kdykoliv jsme jeli poblíž jejich vesnice, hned spustil, že zajdeme za babičkou. A tak jsme se tam před dvěma měsíci zase odhodlali. Mirkovo máma nám přišla otevřít a Míša se jí vrhnul kolem krku „babičko, babičko, pasátko“. Jenže babička ho sundala, strčila ho za vrátka a na mě sykla „tos nemusela“ a odkráčela zpět. Pak jsem si všimla Mirkova auta ve dvorku, byl asi na návštěvě s přítelkyní. Míša se rozplakal „babička nemá láda.. pasátkoooo“, rvalo mi to srdce. Ale pak jsme se rozhodla, že se nenecháme ponižovat. Ten den jsme vyrazili do Zoo, podívat se na divoká prasátka a chodíme tam každý týden.

Rodinu nahrazují moji přátelé, ke kterým čas od času zajdeme a je nám fajn. Nikdo mě nesoudí, mají nás rádi takové, jací jsme. S Míšou jsme jako dva kámoši, hrajeme spolu fotbal, hokej, jezdíme na bruslích, chodíme plavat i na procházky do lesa. Cítím se svobodná, nesvázaná nějakými rodinnými povinnostmi. A kdo ví, třeba časem najdeme toho pravého tátu, který nebude srab a bude mít rodinu s otevřeným srdcem bez zášti.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo