Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Tělesné tresty PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Květen 2009 10:04

Motto: Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat. Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.

Protože bylo v jednom článku naší čtenářce líto autorky článku, tedy mě, protože se domnívala, že problémy s dětmi řeším bitím, rozhodla jsem se zavzpomínat, kdy naše 22 měsíční batole opravdu dostalo jednu na zadek a kdy jsem na něj zařvala, že se rozbrečel. Tak tedy, nejsem zastánkyně tělesných trestů, ale v některých situacích se k nim zkrátka přistoupit musí.

Většinou se to Adámkovi snažím vysvětlit, jednou, dvakrát, pětkrát, desetkrát, že opravdu nemůže lízátko před obědem, že se nemůže máchat v louži, že nesmí strkat prsty do zásuvek atd. atd.. Maminky batolat jistě samy vědí, jak je to náročné a jak musí být trpělivé. K plácnutí přes zadek jsem přistoupila dvakrát ve stejné situaci a to následující: přecházíme přes přechod u kterého stojí již netrpěliví řidiči a tůrují motory, abychom už pohnuli. No a uprostřed přechodu se Adík rozhodne, že se mu tam líbí, sedne si a nehne se. Vysvětlovat mu, že tam opravdu sedět nemůže a 10 minut ho přesvědčovat? To opravdu nejde, takže jedna přes zadek vycpaný plenou a jde se. Pak to udělal ještě jednou, zopakovala jsem plácnutí a od té doby mě sám popohání slovy „Honem silnice“, abychom byli co nejdříve na druhé straně. Jednu přes zadek dostal také když mi utekl k močálu a nechtěl od něj odejít. Pořádně vynadáno dostal také třikrát. Jednou to bylo, když rudou fixou pomaloval pohovku podruhé, když se v klidu nechal odvést za ruku s cizí paní a potřetí, když mi utekl v obchodě. Jinak při záchvatu Adámkovo vzteku používám zaručený výchovný recept, tedy nechám ho být a on pak přijde sám no a když dělá něco nehezkého, stačí jen změnit tón hlasu a oslovit ho „Adame“. Všechno si pamatuje, často, když se dostaneme na místo, kde dostal vynadáno, mi připomene „Adámek zlobil tady maminku“. Vím tedy, že to má smysl. V okolí mám ale maminky, kterým nedělá problém batoleti naplácat i na veřejnosti a také ty, které přes skvělou výchovu zkrátka na děti nestačí a aby nezvlčeli, zkrátka je někdy plácnout musí. Skoro vždy se jedná o kluky a každý kolem chápe, že s nimi se to někdy zkrátka jinak udělat nedá. Občas závidím maminkám holčiček, které si zkrátka někde sednou a hrají si. Bohužel si na naše kluky (mého a mých kamarádek) už i stěžovali, že jsou rozjívení, protože jsou zkrátka živější a nejraději si hrají za pochodu, než by seděli. Chápu, že když má někdo opravdu hodné děti, v životě je neuhodí, ale některé ratolesti se holt musí trochu poplácat, aby z nich nevyrostli grázlové. Tohle je tedy můj pohled na tělesné tresty – jsou potřeba, ale jen v nejnutnějších případech. A kdo si myslí, že snad své dítě nějak týrám, může se k nám přijít podívat, uvidí spokojené usměvavé batole, které má někdy možná dovoleno víc, než běžně děti v jeho věku mají, ale zná hranice, za které nesmí jít.Okolí ho hodnotí jako hodného andílka s ďáblíkem v těle a někdy až trochu rozmazleného. I ve verbálním vývoji je napřed, protože se mu dost věnujeme, ale to už by bylo na další povídání. Zkrátka Adámkovi občasné plácnutí rozhodně neškodí, naopak mu pomáhá v určení správných hranic.

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám překonat starosti s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.

TIP:

Jeden z mírných tělesných trestů, kterému se nebrání ani psychologové, je zavření za dveře. naučte své batole, aby setrvalo za dveřmi, dokud se neuklidní a až za vámi přijde, obejměte ho.

Funguje také zákaz sladkostí a při každém požádání o sladkost dítěti vysvětlete, proč ji nemůže dostat.

Na starší děti nejvíce platí zákaz televize nebo počítače.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo