Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Vy nechcete pomoct? PDF Tisk Email
Neděle, 24 Květen 2009 20:25

Aneb, nechte si vymýt mozek, kupte si hrnce, vaše máma dostane zdarma exkluzivní nůž. Také nemáte rádi podomní prodejce? Rozhořčený článek nám poslala Jarmila.

Rozdrnčí se telefon s neznámým číslem. Zvedám ho, co když se třeba stalo něco mým blízkým nebo má kamarádka změněné číslo. V telefonu se ale ozve líbezný hlas. „Dobrý den, dostali jsme na Vás číslo od Vaší kamarádky Kláry. Máte na nás chvíli?“ „O co jde?“ „Chtěli bychom Vám nabídnout finanční poradenství, spočítáme Vám rodinný příjem a kolik můžete ušetřit. Zcela zdarma Vám poradíme, jak s penězi nakládat.“ „Jsem svobodná matka, s penězi sotva vyjdu a nemám zájem aby se mi někdo šťoural v penězích, nashledanou.“ „Ale.“ Pokládám telefon, tyhle nabídky mě štvou už od porodu, kdy jsem v porodnici podepsala papír, že mě můžou kontaktovat různé společnosti o pojištění dítěte. O tuto pojistku jsem měla opravdu zájem, jenže by mě ani nenapadlo, jak dotěrní někteří pojišťováci jsou. Agent z České pojišťovny mi volal hned 4 den od porodu, tedy přesněji řečeno večer v sedm hodin, kdy jsem zcela zničená po půlhodinovém uspávání Marečka, padla do postele. „O pojištění zájem mám, ale až po šestinedělí a s Vámi rozhodně nic neuzavřu, vzbudil jste mi dítě!“ Křičela jsem na něj. Zavolal o týden později… Odvlekla jsem se tedy na pobočku, kde jsem si zjistila základní informace, pojištění nakonec odmítla a požádala je, ať už mi nikdo z nich nevolá. Ozvali se o týden později se zaručeně výhodnou nabídkou. Dále mi volaly další pojišťovny, až jsem jednu smlouvu uzavřela a oddychla si.

Mnohem horší jsou ale podomní prodejci. „Vaše maminka mi na Vás dala číslo, že prý vaříte ještě ve starých hrncích nové byste určitě potřebovala. Když si necháte udělat předváděčku, Vaše maminka dostane nůž v hodnotě 2000 korun zadarmo!“ „Ale já vás doma nechci!“ „A vy nechcete pomoci své mamince k dárku? To bude určitě zklamaná.“ Spustil na mě prodejce masáž mozku. Nebudu to dále rozvádět, nakonec jsem se nechala ukecat a domů je pozvala. Chtěli, aby u předvádění byl i manžel a hrozně se divili, že jsem svobodná máma. Při otázce jestli opravdu nemám ani přítele, jsem je chtěla odkázat kamsi, ale nakonec mi tedy uvěřili, hrnce předvedli. Smlouvu jsem nepodepsala a po hodinovém vysvětlování, jak ty hrnce opravdu musím mít a že stojí jen 20 tisíc a můžu si půjčit, jsem milé prodejce vyprovodila ven. Máma nůž nedostala, podmínkou, kterou jí zapomněli říct bylo, že si jí doporučený člověk hrnce koupí…

Byli u mě i s vysavači a parními čističi. Důkladně jsem se na ně připravila a na jejich „Vy nechcete mít byt vyčištěný od alergenů, když máte doma malé dítě?“ jsem odpovídala „Špína v bytě, zdravé dítě“. Nakonec si na otázky odpovídali sami. Výborný byl prodejce vysavače, který při každé mé odpovědi zrudnul a vypadalo to, že každou chvíli exploduje. Dlouho už u mě nikdo nebyl, asi se to o mě rozneslo… Jsem za to ráda, i když přiznám, že bych si občas nějakého toho prodejce zase vychutnala. Obzvlášť toho, co mé kamarádce prodal hrnce na splátky. Po týdnu jí přišel dopis, že závratnou sumu musí doplatit hned. Zjistili jsme, že ony výhodné splátky znamenají, že sice zaplatila doma jen tisícovku, ale dalších 15 tisíc musí zaplatit druhý měsíc. Neuhodnete, malé písmo ve smlouvě… Chudák si pak půjčovala kde se dá a splácela dva roky. Hrnce vydržely rok..

A jaké zkušenosti s podomními prodejci a pojišťováky máte vy?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo