Už žádné jizvy! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Soňa Šímová   
Pondělí, 14 Duben 2008 07:21

"Pálí! Hais... Au au!" apelují maminky od nejmenšího drobečka ke zvídavému špuntovi. "U plotny tě nechci vidět!" varovala jsem i já synka tónem, který nepřipouštěl neplechu. Jenže děti nevěří, samy musí nebezpečný svět osahat a okusit a pokud všechna naše opatření dokáží obejít, pak se nejhorší obavy se vyplní...

Statistiky hovoří ve smutných a děsivých číslech. Za rok 2006 bylo k lékaři s popáleninami přivezeno 29 890 malých uplakánků. Skoro každé desáté miminko mladší než jeden rok je pláče popálené v nemocniční postýlce a opařené děti bývají nejčastěji dvou až čtyřleté.

Dobrou zprávou, kromě zdravého dětství, je skutečnost, že od července letošního roku by měla být hrazena pojišťovnou cenově výhodná, efektivní zdravotní pomůcka od odborníků z vědeckého světa...

V laboratořích BIO-SKIN vyvinuli biologický kožní kryt!

Přestože je použití speciální náplasti Xe-Derma® velmi jednoduché, nebude prodejná v lékárnách a smí ji používat pouze lékař nebo sestra. Ti kryt navlhčí sterilní vodou nebo fyziologickým roztokem a přiloží na ránu, čímž výrazně snižují riziko infekce. Poranění, která se obyčejně řeší na dermatologii, traumatologii, diabetologii a plastické chirurgii tak získala šanci na méně bolestivý a svižnější průběh léčby, který slibuje nejen brzkou dostupnost mezi malými a velkými pacienty, ale také způsob jak žít po úraze pokud možno bez jizev.

Náplast má totiž hojivý účinek a používá se k léčbě jak povrchních, tak i středně hlubokých popálenin a nehojících se ran. Se zdravotnickou novinkou se setkají v Praze, Brně, Ostravě a dalších nemocnicích také dlouhodobě nemocní pacienti, které trápí diabetes, bércové vředy, či proleženiny.