For Babies
Hubnutí II PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Květen 2009 21:06

Hubnout jsem začínala několikrát. Vlastně „mnohokrát“ je výstižnější výraz. Připravovala jsem se dlouho dopředu, motivovala se, nakupovala nesmyslně drahé tablety, cvičila, běhala, jezdila na kole.

Nic.

Jednou jsem odpověděla na inzerát. Vypadal tak lákavě. „Chcete zhubnout? Pošlete 100,-Kč a ofrankovanou obálku se zpáteční adresou...“

Poslala jsem. Stovka není tak moc, že?

Přišla mi odpověď. Těšila jsem se. Brala jsem obálku skoro nábožně do rozechvělých rukou, byla malá, tak malá, ale mohla skrývat zajímavé rady.

Skrývala.

Jedno slovo : N E Ž E R!

Bohužel jsem nedokázala poslechnout.

Podruhé jsem se zase dala zlákat nabídkou Okresní hygienické stanice -poradny pro zdravou výživu v městě X, která slibovala hubnutí pod odborným lékařským dozorem.

Cítila jsem se tlustá jak balón. Musela jsem něco dělat.

Poplatek činil skoro tisíc korun a to je pro samoživitelku moc, schůzky se měly konat třikrát týdně v podvečer, takže zajistit hlídání Jarečka, to byl fakt nadlidský úkon. Nikdo nebyl ochoten nechat se jím umluvit za ty dvě hodinky skoro k smrti (že já to mám skoro čtyřiadvacet hodin denně to nikdo neocení!), takže peripetie, které jsem podstoupila s uprošováním svého okolí, mi přidaly nejméně kilo.

Když mám stres, jím. Když jím, přibírám.

Známá rovnice, příjem je vyšší než výdej = tlustá ženská.

Ale to nevadí, v kurzu zhubnu!

Nakonec jsem si hlídání vyškemrala, peníze ušetřila a šla. Poprvé, slavnostně. Do tělocvičny místní školy mezi desítku baculek a baculáčů vstoupila ta nejtlustší ženská na světě, ne ve vesmíru....

„Jsem doktorka Marková a pod mým vedením zhubnete...“

Nikdo jí nevěřil.

Potřetí jsem se rozhodla spolehnout jen sama na sebe. Prostudovala jsem všechnu dostupnou literaturu. Při nočním studiu jsem mlsala a přibrala další kilečko.

Zpracovala jsem si téměř vědecký jídelníček.

Plán : dvě jablka, jedna mrkev, vejce na tvrdo, tři rajčata a 20 dkg vařené zeleniny a tři litry neslazeného čaje na jeden den.

Skutečnost : tři chleby s máslem a medem, (prostě jsem měla chuť!), jedna mléčná čokoláda, (to nebyla jen chuť, ale posedlost), šest hodně sladkých a velkých jablíček, ovoce je přece zdravé, a k tomu sáček piškotů, (ne pardon, tři si vzal Jaroušek), dvě silné černé kávy, každou se dvěma cukry a kopečkem šlehačky, sáček bonbónů a pytlík slaných čipsů, (Jardovi jsem nedala, protože to není zdravé), a na večeři talíř slaďoučké mléčné krupice. K pití dvě kyselky, samozřejmě slazené.

Porce pro tři chlapy!

A celou noc výčitky svědomí.

Pak jsem, zase v hodně slabé chvilce, po pohledu do zrcadla, odpověděla na inzerát. Vypadl opravdu seriózně. Dvakrát mne přece nemohou vypéct! To by ta smůla neměla na práci nic jiného, než sedat na mne. Zavolala jsem na uvedené číslo a tam mi komisní hlas z nahrávky sdělil, že do týdne obdržím zásilku se zaručeným receptem, ovšem...... pokud pošlu na tu a tu adresu 300,-Kč. Hlas vypadal zoufale seriózně, opravdu.

Neodolala jsem.

Nebudu to protahovat. Přišla mi malá obálka a v ní:

„Míň žer, víc ser!“

A ještě se to rýmovalo.

Zhubla jsem o 300 kaček.

Na hubnutí se prostě musí jinak!

přijdu na to jak, dám vědět.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo