Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Být mámou PDF Tisk Email
Pátek, 10 Duben 2009 14:51

Když jsem čekala první dítě, představovala jsem si růžové dny, které budeme trávit hraním, procházkami, mazlením a poznáváním se. Vůbec jsem si neuvědomovala míru zodpovědnosti, kterou mateřství přináší. A pak to na mě dolehlo… Být mámou znamená být obdarovaná tím nejkrásnějším, ale zároveň se nikdy nezbavit strachu a zodpovědnosti. Několik let jsem oddalovala početí druhého dítěte, protože jsem se bála, že už bych další starosti neunesla. Pak mi ale došlo, že kdyby se něco stalo jedináčkovi, nezvládla bych to. A tak po 12 letech čekáme miminko.Příběh nám napsala Bára.

Vždycky jsem obdivovala ty maminky, které své děti zvládaly levou zadní a vše braly s nadhledem. Beru všechno i své rodičovství vážně. Neznamená to, že jsem suchar a není se mnou sranda, ale zkrátka, když jsem se měla stát maminkou, chtěla jsem být zodpovědná se vším všudy. A tak jsem odebírala časopisy, četl knihy a nejnovější výzkumy, které jsem našla. Internet byl tenkrát v začátcích, ale dalo se toho najít poměrně dost. A tak jsem úspěšně prošla těhotenstvím až k porodu a po něm jsem si oddychla, že teď mě čekají jen ty nejhezčí chvíle.

Hormony začaly pracovat a já měla hrozný strach, že Baruška onemocní nějakou vážnou nemocí nebo ji zkrátka postihne syndrom náhlého úmrtí. A co takové rakoviny nebo dystrofie? Když začala chodit, bála jsem se zase vběhnutí do silnice nebo úrazu po pádu. Když šla do školky, bála jsem se meningitid a podobných nemocí. Když šla poprvé sama do školy, bála jsem se přepadnutí pedofilem. Když jde ven s holkama, neumím se soustředit na nic jiného. Jsem zkrátka přecitlivělá, ale snažím se to nedávat najevo.

Být mámou znamená milovat bez podmínek. Být mámou znamená uchránit dítě před nástrahami světa, ale přitom mu nechat tolik volnosti, aby mohlo svobodně dýchat. Být mámou znamená být tu pro své dítě kdykoliv to potřebuje. Být mámou někdy také znamená být přísná, i když srdce puká. Být mámou znamená být někdy pro své dítě tou nejhorší, i když víte, že to co děláte je pro jeho dobro. Být mámou někdy znamená nechat své dítě spálit, aby bylo připravené na život.

Někdy si říkám, že muži to mají jednodušší, protože být tátou většinou znamená, být tu pro zábavu dítěte.. Nikdy se nepřestanu o Barunku bát, i když se jí zatím nestalo nic vážného. Někdy si říkám, že to na ní přivolávám, ale nemůžu si pomoct. Dnešní doba je plná nebezpečí, ale snažím se ho nevnímat, abych si mohla Báru užít, než nám vyletí z hnízda. Dlouho mě manžel přesvědčoval, abychom si pořídili další dítě a už to vypadalo, že se k tomu neodhodlám. Chtěla jsem si totiž Barunku užít a nechtěla jsem dělit lásku mezi dvě děti. A navíc tu byl ten strach, strach z toho, že dvojitý strach o děti neunesu. Ale předčil ho další, že budu mít jedináčka a když se jí něco stane, nebudu už mít nikoho… A tak čekáme miminko, těším se, ale zároveň jsem plná obav.

Ano mateřství, tedy alespoň to mé, je o strachu, ale také o úžasných zážitcích, které bezdětní zkrátka nikdy nepoznají. Než jsem měla Barunku, nevěděla jsem, jak silná může být láska, jak moc se člověk může radovat z úspěchů a radosti druhého, jaké je to cítit opravdové štěstí, jaké to je, radovat se z finančně bezcenného dárku, který je věnovaný z čisté lásky. Přiznávám, že s života před dítětem, si pamatuji jen málo, potom už mám většinou jen hodně krásných vzpomínek. Těším se, jak si zopakuji roli maminky miminka a teď už se nebojím, že to nezvládnu, protože Barunka už je hodně velká a bude ráda, když si od mámy trochu odpočine. Na sourozence se těší a já se těším, že budu mít zase človíčka na mazlení, ale i více času na povídání s Barunkou. Teď už jsem na druhé mateřství připravená….

A co vy? Jak byste doplnily větu - Být mámou znamená……………….?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo