Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Daneček doma PDF Tisk Email
Středa, 08 Duben 2009 08:27

Když jsme konečně po týdnu v nemocnici dorazili domů byla jsem šťastná, že jsme doma. Daneček bude mít svůj klid a režim na který je zvyklí, jen jsem se obávala toho, že když jsem ho měla v nemocnici u sebe v posteli bude to vyžadovat i doma, ale opak byl pravdou. Po příchodu domů se Daneček usmíval a měl skvělou náladu a když uviděl svoji postýlku, tak byl úplně nadšený, vůbec jsem takovou reakci nečekala. Jediné s čím byl první dva dny problém bylo to když jsem se vzdálila z pokoje a nechala tam Danečka samotného, z nemocnice byl zvyklí mě mít pořád u sebe. Po dvou dnech zjistil, že se máma vždycky vrátí a tak se náš režim vrátil do starých kolejí.

Taky byl moc rád, že tátu vidí každý den na delší dobu a můžou spolu blbnout, což mu v nemocnici moc chybělo. A o společném koupání ani nemluvím. Daneček se zatím koupe ještě pořád ve vaničce a je zvyklý, že jsme u koupání každý večer, až na občasné výjimky, oba. Já mu umyji zádíčka, vlásky, obličej, krk, ruce a bříško a na tátu zbývají nožičky, prdelka a pindík, který mu musí přetahovat a jako chlap k tomu má blíž než já, takže jsem mu tuhle práci nechala na starost. Pindíka mu přetahuje dle pokynů pana primáře, tak aby mu kůžička znovu nepřirostla a v pozdějším věku s tím neměl problémy. První dny po zákroku pana primáře měl Daneček pindíka dost citlivého, ale mastičkou, kterou jsme dostali v nemocnici se to do tří dnů zahojilo.

Týden po návratu z nemocnice jsem měli problémy s tím, že málo jedl. Byla jsem z toho zoufalá. Polévky nechtěl vůbec a jediné co si dal bylo mléko a to ještě tak maximálně 100-150ml během každého jídla. Domnívala jsem se, že mu mléko nechutná a že by chtěl změnu, ale měnit mu mléko mi přišlo jako nesmysl a polévky ode mě nechtěl a kupované příkrmy taky ne. Když jsem to říkala mojí sestře, tak mi poradila, ať mu zkusím mléko malinko ochutit třeba kakaem nebo medem, že jí to u malého zabralo když nechtěl mléko. A tak jsem to zkusila a jen opravdu malinko kakaa přidala Danečkovi do mléka, jiná chuť se mu zalíbila a tak jsem mu jednou denně přidala ždibec kakaa do mléka, aby alespoň jednou za den vypil všechno mléko. Příkrmy jsem mu zkoušela každý den, po týdnu jsem najednou při krmení lžičkou zjistila, že má v pusince něco co tam předtím nebylo a že mi lžička tak trošku drhne a tak jsem se mu přejela prstem v pusince a k mé radosti zjistila, že máme první zoubek.

Hned jsem to oznámila celé rodině. A záhada proč nechtěl Daneček jíst byla vyřešena, protože po proříznutí zoubku už začal jíst víc a za pět dní jsme měli proříznutý další zoubek hned vedle. Pak už začal baštit jako dřív. Jiný příznak, než to, že málo jedl jsme neměli. Čekala jsem, že bude víc slintat, nebo bude protivný, ale náš Daneček byl statečný a jen méně jedl. Snad budeme všechny zoubky prožívat takto v klidu. Jen mi je divné, že jsme si toho při koupání nevšimli, protože mu každý večer čistíme pusinku a dásně „králíkem“ – froté žínkou na prsty, která se navlékne, namočí vodou a vyčistí se tak miminku pusinka. Tohle děláme Danečkovi už od jednoho měsíce, aby si zvykl na čištění pusinky a příchod zubního kartáčku pro něj nebyl zase až tak neobvyklý. Je to skvělá věc a doufám, že až začneme používat zubní kartáček, tak to bude mít ten efekt, který od toho očekáváme. Manžel, když byl u své zubní lékařky se hned ptal kdy máme Danečkovi pořídit zubní kartáček a bylo mu řečeno, že zatím není třeba a postačí nám ten „králík“. A hned jak manžel půjde za měsíc opět k zubařce, tak má vzít Danečka sebou a paní doktorka se mu na zoubky podívá, i přesto, že máme psanou první návštěvu zubaře až v roce.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo