Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Kuba má sestřičku! PDF Tisk Email
Neděle, 05 Duben 2009 09:44

Při Kubíkovi stihla Olga ještě dostudovat, pak si ho chvíli užívala a teď přišel čas na další životní etapu.

Ačkoliv termín porodu jsem měla stanoven na 17.3.2009, o dva dny dříve, v noci na neděli, mi praskla voda. Ve 03.00 hod. jsme se tedy začali vypravovat k odjezdu do porodnice. Byla jsem překvapená, že probuzení Kubíka šlo tak hladce a že vůbec neplakal.Manžel mu totiž řekl, že jedeme na noční výlet, což skoro dvouapůlletý Kuba bral jako nezvyklé dobrodružství.

Do porodnice jsme dojeli za necelé půl hodiny, v autě jsem již začala pociťovat první stahy.Na příjmu mi skutečně potvrdili, že porod začíná a po prohlídce mě posadili ještě na měření KTG. To už se se mnou museli moje zlatíčka rozloučit, protože táta musel Kubíka dle dohody odvézt k babičce. Na porodní box se za mnou dostavil manžel po 06.00 hod., kdy jsem však ještě žádné větší bolesti neměla. Vzhledem k tomuto a také k prvnímu porodu, při kterém jsem na porodním pokoji strávila dva dny, ani neočekával, že porodím ještě týž den a žertoval, že jsem ho zavolala předčasně. K jeho údivu po nabídnutém klystýru, který jsem přijala, a sprše, se začaly kontrakce zpravidelňovat a zesilovat. Otevřená jsem byla však jen stále na 5 – 6 cm, takže aby se porod urychlil a věci se daly do pohybu, byla mi zavedena infúze oxytocinu. Silné kontrakce po minutě, u kterých jsem opravdu bolestí hekala, trvaly asi jen 20 minut, pak jsem už pociťovala nutkání tlačit. Naše holčička Lucinka přišla na svět v 09.40 hod. a vážila 4250 g!

Na rozdíl od prvního porodu Kubíka mi ji hned nikam neodnášeli, ale nechali ji s námi a pomohli poprvé přiložit k prsu. Asi po dvou hodinách mě převezli na oddělení šestinedělí, kam zanedlouho poté přivezli i Lúcu, kterou předtím vyšetřil pediatr.

Při návštěvě se Kubíkovi sestřička moc líbila, dokonce jí stačil strčit do novorozeneckého vozíčku i sušenku. Stále ji chtěl chytat za droboučké prstíky a sápal se za ní nahoru, takže jsme měli co dělat, abychom ho alespoň na chvíli udrželi v klidu a v bezpečné vzdálenosti. Čtvrtý den jsme pak s malou mohly konečně domů, i když měla lehčí formu novorozenecké žloutenky. Už jsem se nemohla dočkat, protože pobyt v porodnici byl dost vyčerpávající a stresující, i když jsem se obávala, jak budu nyní se dvěma dětmi vše zvládat.

A pak, po “odpočinku” v porodnici, začal ten pravý šestinedělní kolotoč, ze kterého jsem ještě nestačila vyskočit.

Příběhy Olgy a Kubíka, si můžete přečíst v archivu.

Olině a její rodině, za celou redakci gratuluji a přeji hlavně hodně zdraví a štěstí!

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo