For Babies
Začalo to modřinou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Janáčová   
Pondělí, 14 Duben 2008 05:56

Když byly malému Tomáškovi čtyři a půl roku, onemocněl akutní myeloidní leukémii označovanou jako C9920 AML. Začalo to nevinně - pouze modřinou na nožičce. Okamžitě byl převezen do pražské Fakultní nemocnice v Motole na hematologicko - onkologickou kliniku, kde bylo nutné zahájit chemoterapii. „Náš život se nám změnil ne ze dne na den, ale z minuty na minutu,“ říká Tomáškova maminka.

Tatínek se v podstatě přestěhoval s Tomáškem do nemocnice v Motole. Dědeček zastoupil otce ve firmě, babička zase hlídala půlročního brášku, když byla maminka v Praze. Po pěti měsících chemoterapie se malého pacienta podařilo dostat do hematologické remise, která trvá dodnes. Tento stav nesignalizuje jisté vyléčení. Obava z návratu nemoci stále trvá. Malý Tomášek musí jednou za čtrnáct dní dojíždět do nemocnice na kontrolu krevního obrazu. Čekání na výsledky je vždy naplněno obavami. Také ještě probíhá, i když v lehčí formě, chemoterapie. Malý pacient se však doma u své rodiny cítí dobře, hraje si, směje se a neuvědomuje si, nad jak vážnou nemocí vyhrává.

Lidský život je nevyzpytatelný, plný nečekaných zvratů, někdy dobrých a někdy bohužel špatných. Když šťastnou rodinu zasáhne vážná nemoc, je to moc zlé. Člověk na takovou situaci není připraven, zejména když se jedná o malé dítě. Bojovat musí celá rodina a každá další pomoc je vítána...

Jiřina Tauchmanová představila na počátku letošního dubna svou nejlepší kolekci v honosných prostorách pražského Žofína. Váš oblíbený magazín Moje rodina a já si Vás dovolil jako mediální partner pozvat a nabídnout volné vstupenky na pátý ročník Velké módní show, při kterém se opět dražily nejen svatební šaty, ale i luxusní notebook U2 od společnosti Asus a diamantový prstýnek od společnosti D.I.C. Slavnostním večerem provázeli Tereza Kostková a Saša Rašilov, kteří vydražili 146 000 korun pro Metabolickou jednotku dětského onkologického centra!!! Vybraná částka byla osobně předána paní Jiřinou na pomoc dětským pacientům, jako je Tomášek.

 

Aktualizováno Středa, 07 Květen 2008 08:32