Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Jsem přísná máma PDF Tisk Email
Středa, 01 Duben 2009 20:41

Motto: Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat. Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.

Nedávno jsem dospěla k tomuto zjištění a popravdě se zatím peru s otázkou, jestli je to dobře nebo ne. Adík totiž vyrůstá ve dvou odlišných rodinách, moje rodina byla vždy přísnější a byla jsem zvyklá na cepování.

Což se mi sice nelíbilo, ale zase mě to dokopalo k mnoha výsledkům. Manželova rodina je naopak milující až rozmazlovací, zastává tradiční hodnoty, kdy se žena stará o děti a domácnost a muž o peníze. Z obou rodin jsme si přinesli kousek a naše povahy se začaly plně ukazovat až po narození Adíka. Nějak automaticky na mě připadla role té, co vychovává a manžel je ten, co rozmazluje. A tak jsem dospěla k tomu, že jsem přísná, někdo to prostě být musí, i když mě to ne vždy těší. Naše výchova ale zatím přináší hodně ovoce, takže na prohlídce u doktorky jsem byla pochválena, že je Adík dobře vedený. A jak to u nás tedy vypadá? Převážnou většinu času se o 20 měsíční batole samozřejmě starám já, na mě jsou všechny zákazy, usměrňování, ale také zábavné aktivity jako plavání, návštěva Zoo či mateřského centra. Adíka mám každý večer, kdy koupu, čtu pohádku, uspávám… Manžel má naše batole 3 dopoledne v týdnu, které převážně tráví nákupy a následně u babičky. Tam může řádit jak se mu zlíbí, takže ač se snažím doma o zábavu sebevíc, Adíka nikdy nevidím spokojenějšího a usměvavějšího, než když se vrací od babičky nebo z výletu s tátou třeba na fotbal. Na druhou stranu tyhle dva jen málokdy poslechne, zatímco mě stačí jen lehce zvýšit hlas a je klid, případně s sebou batole práskne na zem a vzteká se. Jsem trpělivá, nechám ho, pak ho obejmu a je. Babička už by mu mnohdy dala na zadek. Pak je tu samozřejmě čas, který trávíme spolu celá rodina a ten je kombinací všech možných druhů zábavy. Asi jako každá máma, mám ale chvíle, kdy mi ujedou nervy, přestože se jedná jen o malý prohřešek. To pak na mě spustí i manžel, že jsem přísná až moc. Občas si říkám, jestli vychováváme správně, ale to ukáže až čas. Zatím doufám, že míru zábavy, učení, mazlení a přísnosti, dávkujeme našemu batoleti ve správném množství a nebude ani rozmazlený, ani zakřiknutý.

TIP:

Ujasněte si výchovu

Neexistuje úplně špatná ani úplně nejlepší výchova. Jedna z nejhorších věcí, kterou můžete pro své dítě udělat, je nejednotnost výchovy. Vy zakážete dítěti bonbon před obědem a partner mu ho dá, jako tajemství. Vy dítěti zakážete počítač, partner mu ho povolí, dokud nejste doma. Snažte se s partnerem dohodnout a hlavně se nehádejte před dítětem.

Režim

Z Ameriky k nám před lety přišel „nebezpečný“ trend. Dítě jako svobodná osobnost, si svůj čas ovlivňuje samo. A tak jsme se i u nás mohli setkat s dětmi, které jedly, kdy chtěly, někdy si schruply po obědě, jindy řádily od rána do noci. Postupem času rodiče skáčou, jak dítě píská a čas se plánuje podle nálady dětí. To jsou ovšem extrémní případy. Psychologové doporučují, aby děti měly pevný režim. Díky němu není jejich život chaos, ale má jistoty, o které se může opřít. Od narození se ale třeba spací návyky postupně mění, ale zhruba po roce, se ustálí. Není potřeba, aby přesně ve 12 hodin jedl a v 19 hodin už byl pod peřinkou, ale časy byste měli plus mínus půlhodinka dodržovat. Poslední výzkumy ukazují, že dospělí, kteří měli v dětství režim, jsou mnohem úspěšnější a také daleko méně trpí psychickými problémy.

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám překonat starosti s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo