Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Těžké rozhodnutí PDF Tisk Email
Neděle, 22 Březen 2009 20:02

Nikdy by mě nenapadlo, že bych své děti neviděla vyrůstat. Bohužel smrt si nevybírá, někdy nám nedá možnost se rozhodnout, ale někdy nám dá šanci bojovat. Vědět tak, jak to dopadne… Napsala nám smutný příběh Lucie.

Rakovina prsu, kolik se toho o ní napíše, kolik lidí ji zná… Většina si myslí, že se jich to netýká, mě se to přeci nestane…. Také jsem si to myslela. Jenže člověk míní… Mám dvě děti, pětiletého Pavlíka a dvou a půl letou Káťu. Tu jsem před rokem a půl přestala kojit a po „opadnutí“ prsou mi zůstala boulička. Přičítala jsem to zatvrdlince, která se časem vstřebá. Preventivní prohlídka u gynekologa? Na tu nebyl čas, neměla jsem hlídání a s dětmi tam jít nelze, nic mě netrápilo, tak jsem si říkala, že to holt počká. Kdyby šel vrátit čas…

Bulka se nevstřebala a po roce mi to už opravdu bylo divné, vyrazila jsem za doktorem, ale pořád jsem si říkala, že to nic není. Bylo.. Poslal mě na mamograf a kromě rakoviny prsu mi zjistili další metastázy v žaludku. Proto jsem tak zhubla a já bláhová to přičítala stresu… Po tom zjištění přišla nejdříve fáze, že to není pravda, potom přišla deprese – proč já? Nikdy jsem nekouřila, nepila, žila jen pro svou rodinu. Proč to nemohlo potkat někoho na okraji společnosti? Ale potom začalo docházet, že se musím sebrat, vždyť přeci chci své děti vidět vyrůstat!

Jenže vyšetření dopadlo špatně. Lékař mi sdělil, že musím okamžitě na operaci, jejíž úspěšnost může být až 50%. Je ale také riziko, že při operaci zemřu. To lékař zhodnotil na 30% šanci. Kdybych operaci nepodstoupila, za dva roky zemřu, z toho půl roku už budu jen na morfinu. Jak to říct dětem? Mám si radši užít rok a půl života se svými blízkými, nebo risknout operaci s tím, že bych přišla i o ty poslední měsíce, které bych mohla strávit s rodinou? To byly otázky, na které jsem neuměla odpovědět a nikdo mi nemohl poradit. A musela jsem na ně najít odpověď do 14 dnů. Dívala jsem se na své děti a slzy se mi hrnuly do očí. Vždyť jsem s nimi chtěla tolik prožít. Jak může být život tak krutý? Co si počnou bez maminky? Nakonec jsem se rozhodla pro operaci. Ta mě čeká už za 14 dní. Modlím se, aby to dopadlo dobře. Ani pak bych ale neměla vyhráno, riziko návratu nemoci je 35%. Jak já ta čísla nenávidím…

Ten pocit se nedá popsat a kdo to nezažil, nemůže pochopit. Stojím nad svým hrobem, chci křičet, chci obejmout své děti. Tolik je miluju. Pocity, které jsem dříve nevnímala, jsou najednou intenzivnější. Co když už se po operaci neprobudím? Co budou má zlatíčka dělat? Jak se s tím smíří? Někdy si říkám, že kdyby mě přejelo auto, bylo by to lepší než takhle cítit smrt a nemoci s tím nic dělat. Budu bojovat, mám proč. Než mě uspí, chci mít před očima úsměv dětí a v uších nechám doznívat „Maminko, máme tě rádi.“

Kvůli zanedbané preventivní prohlídce jsem se připravila o zdraví a své děti o mámu. Držte mi palce, tohle prostě musí dobře dopadnout.

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo