Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Sobecká sestra PDF Tisk Email
Neděle, 15 Březen 2009 20:19

Nikdy by mě nenapadlo, jak sobecká může moje sestra být. Vždyť ona ubírá svým dětem a sama kouří. Pohádaly jsme se a já nevím, jak to bude dál. Napsala nám Hanka.

Danka si vždycky žila svůj život hodně volně, než by využila svou inteligenci a šla studovat, raději se brzy vdala a má čtyři děti. Žila si celkem spokojeně, jenže v září ji manžel opustil a ona zůstala na své děti sama. Bylo mi hloupé nabízet jí peníze a tak jsme jejím dětem s manželem nakoupili k Vánocům zásobu vitamínů na půl roku pro každého, kdo je kupuje, tak mu asi nemusím říkat, kolik taková zásoba krát čtyři, vyšla. No a k tomu jejím dětem každých 14 dní nosím ovoce a jogurty, nějaké hezké oblečení po našich dětech, bereme vždy některé z jejích dětí s našimi dětmi na výlety, zkrátka snažím se jí pomoct, jak se dá.

Jenže ona se nesnaží, kouří půl krabičky denně a pořád si stěžuje na co jí nestačí výplata. Přestat kouřit nemůže prý kvůli nervům. Před dvěma týdny jsem se její nejstarší, Daniely, ptala, jestli poctivě zobou „bonbonky“ každý den, aby byly zdravé. Její odpovědí bylo, že je zobali jen do půlky února a pak už nebyly. Nakonec jsem zjistila od její kamarádky, že nabízela krabičku vitamínů za krabičku cigaret! No a ovoce a jogurty se dětem taky moc nedostávají, Danka totiž drží dietu, takže děti nemají nárok. Pokud se chtějí její děti dobře a dosyta najíst, zajdou po škole k nám, ale to je dlouhodobě neudržitelné. Vždyť denně nakrmit 6 dětí a manžela je opravdu velká finanční zátěž!

A tak jsem za ní zašla, řekla jsem jí, co jsem zjistila, vynadala jí, že okrádá děti a ona mi na to odpověděla, že jediný zloděj jsem já, protože se jí děti snažím odloudit! Uvažovala jsem, že se o její děti přestanu starat, ať se vzchopí a ať ony jí uprosí, že chtějí normální jídlo, jogurty, ovoce…. Ale je mi těch dětí líto. Dopadlo by to tak, že by byly hladové a nešťastné zavřené doma a to nechci. S jejím manželem není řeč, žije s mladou holkou a čekají miminko, o své děti nemá zájem a platí na ně jen tisícovku měsíčně. Legálně má totiž minimální mzdu, i když si na melouchách přijde na desítky tisíc. To mu ale nikdo nedokáže.

Poradí mi někdo, co mám dělat?

 
 
Dárek, který pomáhá
sue02Máme pro vás tip na dáreček, který udělá a radost a také pomůže. Nezisková organizace Sue Ryder, která se stará o seniory a jejich blízké nabízí všem, kteří chtějí potěšit a zároveň pomoci možnost, jak to provést. Spustila stránku www.darekprosueryder.cz kde najdete to, co potřebují senioři v domově pro seniory nejvíce. Vybrat tak můžete například inhalační pomůcky, zdravotní křeslo, nebo pomoc fyzioterapeuta. Každou darovanou korunu pak v Sue Ryder promění na laskavou péči o své klienty.

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo