For Babies
Vložky, tampony, kalíšky PDF Tisk Email
Neděle, 08 Březen 2009 21:56

Ty tam jsou doby, kdy ženy při svých dnech musely sáhnout po vatě nebo dlouhé košili. Dnes už jsou naštěstí pryč i doby, kdy vložky byly podpultové zboží a tak si naše maminky pomáhaly třeba uštrikovanými náhradami. Dnes jsou možnosti na trhu neomezené. Téma trošku intimní, ale co používáte vy? A vyzkoušely už jste menstruační kalíšek?

„Ještě na střední škole jsem používala vložky, tampony se v obchodech objevovaly pomalu a nikdo o nich moc na malém městě nevěděl.“ Vypráví Andrea. „Pak mi o nich vyprávěla kamarádka a já je chtěla zkusit. Když jsem o tom ale řekla mámě, zakázala mi to, protože se bála, že mě připraví o panenství. A tak jsem se k tamponům dostala až když jsem začala bydlet s manželem a dnes už bych neměnila. Je to pohodlné a nijak mě to neomezuje. Přemýšlela jsem i o kalíšcích, ale nějak jim nevěřím.“ Uzavírá Andrea.

Úplně naopak to má Věra. „Já tampony používala už od druhé menstruace a neuměla jsem si bez nich představit život, jenže po porodu mi začaly vadit a já se musela vrátit k vložkám. Není mi to příjemné, ale už jsem si zvykla. Jen mě to mrzí v létě, kdy musím své dny trávit oblečená i když bych ráda vklouzla do plavek.“

S novinkou mě seznámila moje kamarádka Stáňa. O menstruačních kalíšcích jsem slyšela, ale přiznám se, že mi přišly až moc podezřelé. Navíc jsem neznala nikoho, kdo by je používal a tak jsem si nechala „zajít chuť“. Až Stáňa… „O kalíšcích jsem se dozvěděla od kamarádky z Anglie. U nás ještě nebyly, ale jakmile jsem je objevila, vyzkoušela jsem je. No, jak to popsat, rozhodně ho nemusím vyndávat tak často jako tampon a taky se mi u něj nestane, že to dostanu a s hrůzou zjistím, že mi doma došly vložky. Myslím, že ušetřím i dost peněz. Zatím ho používám roka a jsem spokojená, ale vím i o ženách, kterým prostě vadil, pořád ho cítily nebo jim přišel nepříjemný pocit jeho vyprazdňování. Řekla bych, že je to i roky zažitými stereotypy, které nás prostě nenechají dělat něco nového.“ Krčí rameny Stáňa.

A co vy? Jste spíše pro klasické vložky, tampony nebo už jste vyzkoušela kalíšek?