Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Tvoje děti, naše dítě PDF Tisk Email
Neděle, 01 Březen 2009 21:12

S Pavlem jsem se seznámila rok po rozvodu, kdy bylo Mirečkovi 6 let a Kristýnce teprve 2 roky. S dětmi si rozuměl a po roce se k nám nastěhoval. Všechno se ale změnilo potom, co se nám narodila naše společná dcerka Veronika. Od té doby na moje děti kašle.

Zpočátku jsem si myslela, že je zkrátka zahleděný do malého miminka, jeho prvního dítěte a byla jsem i trochu ráda, protože mi s miminkem hodně pomáhal a já se mohla věnovat Mirkovi a Týnce. Jenže to zůstalo stejné i po třech letech. Verunka je operovávaná a obletovaná, zatímco Mirek a Týnka jsou pro Pavla vzduch. Obzvlášť Mireček, který přichází do puberty, to těžce nese. Jeho vlastní otec má novou rodinu a nemá o něj zájem a potřeboval by nějakou mužskou oporu pro záležitosti, o kterých se s mámou nebaví. Už je to dávno, co si s Pavlem kopali za barákem do balónu, nebo když ho vozil na fotbal, do bazénu a podobně. I s Týnkou dříve chodil plavat, na hřiště nebo na procházky. Teď ho zajímá jen Verunka a neustále mi říká, jak je hrozně šikovná a že tohle Týnka v jejím věku neuměla atd.

Mirek se mě občas přijde zeptat, co je na něm tak špatného, že o něj nestojí ani jeden táta. Nebo prostě přijde za Pavlem, jestli si nechce zase začutat nebo do bazénu. Nebo mu přinese obrázek a Pavel se ani nepodívá a řekne „Hm pěkný“ a jde si hrát s Verunkou. Snažím se to dětem vynahradit a občas organizuji rodinné výlety a podobně, jenže Pavlovi se všechno točí jen kolem Verunky. Na Vánoce ji vzal k jeho mámě bez nás a tam dostala spoustu dárků. Děti se mě pak ptaly, proč jim také naše babičky nedají tolik hraček. Vysvětlila jsem jim, že naše babičky nemají tolik peněz a vzaly to celkem sportovně, i když jsem viděla, že jim je to líto. Děti si s Verunkou hrají, mají ji rády, ale občas si všimnu, že jí trochu závidí, hlavně když se spolu mazlíme. To se pak můžou přetrhnout v předvádění se, aby alespoň mě od Verunky odtrhly.

Všechno ale vyvrcholilo, když jsem minulý týden musela být s dětmi doma, protože všechny omarodily naráz chřipkou. Tedy nejhůř na tom byl Mirek se 40 horečkami, Týnky chrchlala a Verča měla jen trochu rýmu. Napsala jsem Pavlovi seznam, aby nakoupil a on kromě běžného nákupu, přinesl i vajíčko s překvapením. Jedno… Pro kýchající Verunku… Nedokážete si představit, jak to Mirkovi a Týnce bylo líto. A já šla brečet do ložnice. Pavel pak za mnou přišel a snažila jsem se si to s ním už po několikáté vyříkat. „Pochop, Veronika je prostě moje krev, musím ji milovat víc než tvoje děti.“ Řekl mi. Já ale nechci, aby miloval moje děti stejně, jen chci, aby jim věnoval alespoň polovinu pozornosti, kterou věnuje Verunce. Nemůžu se s ním rozejít, to bych zase Verunce ublížila, ale chci, aby byl schopný fungovat jako táta i pro Mirka a Týnku, tak jako fungoval před narozením jeho dcerky.

Chci toho moc? Máte někdo podobnou zkušenost? Co s tím?

Aktualizováno Neděle, 01 Březen 2009 22:28
 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo