For Babies
Levné batolecí hračky PDF Tisk Email
Neděle, 01 Březen 2009 21:06

Už jako kojenec má vaše dítě plnou bednu hraček, se kterými si hrál tak pět minut a pak ho nezajímaly. Chcete se vyhnout klasickému obrazu pokojíků přeplněných hračkami, které dítě nezajímají nebo jen nechcete utrácet hodně peněz za zaručeně nejúžasnější hračky, které vaše dítě mají zabavit na dlouhou chvíli? Tady jsou mé tipy a přidejte klidně i ty své…

Batolata ráda objevují, vlezou do všech koutů, šuplíků, krabic i krabiček. Každý den mu můžete přichystat překvapení a stačí jen krabice od bot. Večer ji naplňte různými hračkami, které třeba už dlouho nemělo v ruce, případně různými zajímavými předměty, jako jsou vařečky nebo svazek vyřazených klíčů. Až si vaše ratolest bude chtít hrát, nadšeně se bude v krabici hrabat a objevovat skryté poklady. Čím víc jich bude, tím déle se zabaví.

Když už jsem zmínila vařečku, to je vůbec užitečná věc nejen v kuchyni. Dítě s ní může nejen míchat ve vašich hrncích a miskách, ale můžete mu ji nazdobit a zahrát si divadlo. Jak na to? Stačí jen fixem namalovat na míchací část oči, nos a pusu, šikovnější maminky můžou nalepit i vlásky ze zbytků vlny a okolo „krku“ přidat ozdobu z kapesníku. Větší vařečky se dají použít ještě dalším způsobem. V mžiku se z ní může stát hokejka nebo tágo. A nemusíte mít doma ani jeden balónek. Jako puk nebo koule ke šťouchání, bude stačit jen víčko z Pet lahve.

A když už jsme u Pet lahví, ty také nemusí skončit hned v popelnici a vyhrají si s nimi i starší děti. Jednoduše je z části naplňte vodou, aby měly lepší stabilitu a můžete je použít jako kuželky. Jako koule postačí středně velký balónek. Starší děti si z Pet lahví můžou vyrobit větrníky nebo je polepit a pomalovat, aby z nich vznikli panáčci pro další hry.

A co teprve takové kelímky, v obchodě sice stojí jen kolem stovky, ale dítěti postačí i kelímky od jogurtu. Můžete si je vesele pomalovat, třídit podle tvaru, barvy, skládat na sebe i do sebe, hrát si s nimi na „kuchyňku“, případně poslouží jako hračka do vany na nabírání vody. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

No a jak jsem se dostala k vaně, tady se dají kromě kelímků využít i hračky, které běžně používáte na pískovišti. Proč by se na ně mělo prášit ve skříni až do jara, když se konvička, bábovičky i lopatka dají skvěle zužitkovat ve vodě?

Všimli jste si, jak děti milují boty? Ať už šmodrchají tkaničky, nebo si boty nazouvají, třídí je apod. A tak nějaké starší botasky oželte, udělejte si radost, kupte si nové, staré vyperte a dejte je batoleti na hraní. Můžete zkusit i boty se zipem a starší svetr s knoflíky, alespoň se dítě procvičí při zapínání a rozepínání.

A pak mám vždy v záloze jednu nouzovku, která ale také funguje zaručeně. Pokud zapomenete doma hračky a dítě se nudí, zabaví ho maňásci z kapesníků. Kdo by si je z dětství nepamatoval? Stačí jen na jednom cípu udělat uzel, posadit ho na prst a je veselo.

Napište nám i vy tipy na levné hračky pro jakoukoliv věkovou kategorii. Nejzajímavější nápad odměním knihou.

Aktualizováno Neděle, 01 Březen 2009 21:09