Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Daneček a spinkání PDF Tisk Email
Úterý, 24 Únor 2009 21:40

Když jsem čekala Danečka a ještě když se narodil, byli jsme s manželem rozhodnutí, že v půl roce půjde postýlka s Danečkem do jeho pokojíčku a taky to, že Daneček s námi nikdy nebude spát v posteli. Jediné čím jsem si jistá dosud a co jsme více méně dodrželi je, že Daneček opravdu spinká u sebe v postýlce.

Když se Daneček narodil a dovezli jsme si ho domů tak jsme spinkání řešili docela dlouho. Zřejmě měl trochu trauma z porodnice kdy mi ho z počátku nosili jen na kojení. Po císařském řezu jsem totiž dostávala injekce po kterých jsem byla unavená. Sestřičky si proto Danečka nechávaly i na noc u sebe a já ho dostala na celý den a noc až po několika dnech. Co se týkalo spaní ve dne neměl s tím problémy zato v noci byl každou chvíli vzhůru a přišlo mi, že kontroluje zda tam vůbec ještě jsem. To se zhruba po měsíci srovnalo. Poté co jsem měla problémy s kojením – Daneček nám nepřibíral – jsem přešla na umělou stravu a snad díky ní začal spinkat celou noc. V noci se budil jen kvůli dudlíku, který chtěl podat a poté ihned zase usnul. Dudlík jsem původně dávat nechtěla, ale protože chtěl ududlávat u prsa, z čehož jsem později měla zdravotní problémy, jiné východisko nebylo.

Zpočátku jsme Danečka úplně zabalovali do zavinovačky, včetně ručiček, tak aby se nemohl moc hýbat a neuvědomělými pohyby se budit. To mě naučily sestřičky v porodnici. Asi ve třech měsících už v zavinovačce být nechtěl a tak jsem mu ji přestala přes počáteční problémy přestala dávat, po několik nocí spal neklidně, protože si neměl jak přidržet dudlík než úplně usne, takže jsem ho dala blíž k mantinelu na postýlce a on rychle zjistil, že si tak může dudlík zapřít než usne a spinká tak dodnes. Zkoušela jsem ho dát na střed postýlky, aby se naučil spát bez toho aby se přitiskl k mantinelu, ale zbytečně, vždycky se nějakým způsobem dostal k okraji postýlky a o mantinel si dudlík přitiskl.

Náš spinkací rituál je teď úplně jiný než když byl novorozeně a vůbec se to postupem času hodně měnilo v závislosti na tom co zrovna Daneček chtěl. Nejprve jako novorozeně chtěl úplný klid a nejlépe i tmu a to bez zpívání, jen chtěl hladit po tvářičce a po čelíčku, tak vždy usnul, později mu stačilo ho držet za ruku a poslední dobou, jsou to cca dva měsíce, mu s manželem u uspávání broukáme melodii písně „Tichá noc“, to se mu moc zalíbilo.

Dnes už nemusí mít úplnou tmu a ticho, jen mě trápí ten dudlík, protože se několikrát za noc probouzí s tím, že ho chce podat. Nedávno se mi budil pravidelně okolo 4 ráno a vždy si začal povídat a cca po 15 minutách zase usnul. Domnívala jsem se, že má možná hlad, protože náš syn se o jídlo neumí přihlásit, takže jsem mu na noc zkusila dát víc mléka, ale ráno mi pak nesnědl všechno co běžně dostával, tak jsem se vrátila opět k původní dávce a cca po týdnu se to zase srovnalo a zase v klidu spinká.

Jediné co pořád trvá je podávání toho dudlíku, někdy je to 10x za noc, jindy zase třeba jen 3x, ale nebyla ještě noc kdy by to nevyžadoval. Při představě, že ho dám do pokojíku a bude se mi několikrát za noc budit, že chce dudlík mě jímá hrůza, že budu pořád u něj a vůbec se nevyspím, takhle vždy jen natáhnu ruku, najdu dudlík, podám mu ho a zase si lehnu a spím dál, už to dělám automaticky. Když jsem zkusila mu dudlík nepodat, tak se probudil úplně a pak byl problém ho zase uspat. Teď se sama sebe ptám zda a kdy ho budu moc dát spinkat do pokojíčku. Kdy je ta vhodná doba?

 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo