Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

Dobrodružství ve Švýcarsku PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Únor 2009 19:12

Motto: Nevěř všemu, co tě láká, nebo budeš za hlupáka

Jedouce z Itálie, naskytlo se nám v cestě Švýcarsko. A také jedna tlustá paní, jako vystřižená z někdejších neorealistických italských filmů.

Snažili jsme se od ní vyzvědět, kde stojí poblíž nějaký zajímavý zámek. Jelikož já jsem mluvila nedokonalou, leč učebnicovou italštinou, ona však jakousi nesrozumitelnou místní hatmatilkou, bylo dorozumění značně obtížné. Nakonec však naše nedobrovolná informátorka ještě cosi zabrebentila, posléze však mávla rukou, kudy máme pokračovat v cestě.

A skutečně jsme k nějakému zámku dojeli. Překvapilo nás arci, že u vchodu nikdo nevybírá vstupné. Že by Švýcaři nebyli tak lakomí, jak se o nich říkává? Vydali jsme se tedy vzhůru po obyčejných dřevěných schodech. Nahoře byl jakýsi podivný ochoz: skládal se z čtvercových plošinek, mezi kterými byla vždy stejně velká díra. Manžel přidržoval pětiletého vnuka Péťu, který se zúčastnil naší výpravy. Já jsem šla napřed coby průzkumník.

Po několika metrech této zvláštní cesty mě napadlo, abych se podívala dolů, pod sebe. Co jsem uzřela, mi vyrazilo dech, takže jsem se zarazila rozkročena nad jednou tou dírou.

Pod sebou jsem totiž spatřila dvě obrovitá psiska, vedle kterých by byl pes baskervilský vyhlížel jako štěně buldočka. V ten moment jsem bleskem pochopila, proč tu nevybírají vstupné: krmili totiž ty zřejmě ty dvě obludy turisty, kteří při pohledu na ně ztratili hrůzou rovnováhu a sletěli dolů.

Nebyl však čas luštit nějaké dohady. "Zůstaňte stát!" Křikla jsem na manžela. "Drž hlavně Péťu!" "Co se děje?" Otázal se udiveně. "Tak se vrať a – Já nemůžu!" zaúpěla jsem, já stojím rozkročena nad jednou tou dírou a bojím se pohnout! (Někdo tomu říká výškový šok.) Trvalo hodnou chvíli, než jsem se odvážila to překonat. Nepochybně k tomu přispěl Péťa, který zoufale kvílel: "Babičko , pojď ke mně!"

Nakonec tedy ve dobře dopadlo a my jsme pokračovali v putování po Švýcarsku. Jen jsme už byli obezřetnější…

 
 
Stavění puzzle pomáhá rozvíjet mnohé dovednosti nejen u dětí

01Pro starší generace přináší puzzle možnost podpořit mozkovou aktivitu, postará se ale také o zábavu. Puzzle pomáhají nejen hravě a zábavně rozvíjet tvořivé dovednosti a jemnou motoriku, ale podněcují také zvídavost, touhu po dosažení cíle i radost z dokončeného díla.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo