Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Mámy mámám 1 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 23:11
Motto:
Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.


Člověk si říká, že ho už nic nemůže zaskočit. Samozřejmě, je to nesmysl. Obzvláště, když máte děti. To je člověk překvapován neustále.
Tak například můj třetí syn. Nevím, jestli to znáte, člověk čeká miminko a má naprosto jasnou představu, jak by mělo vypadat. Tak u prvního syna jsem to věděla přesně. Bude to modrooký blonďák. (Byl snědý s hustými černými vlasy). Když jsem čekala druhé dítě, myslela jsem, že je to vyřešené. Bude mít také velké hnědé oči a krásné černé vlásky. (Byl to modrooký blonďák. Tedy blonďák až od chvíle, kdy mu konečně narostly vlasy). U třetího syna už jsem neviděla žádný problém. Prostě buď bude snědý, nebo blonďatý, co asi tak může nastat mezi tím. No, měl takový odstín do zrzava a oči barvy neurčité. Pak se zvrhnul trochu do tmava. Dnes je to modrooký blonďák.
Prostě zahrával si se mnou, co se narodil. Ostatně jako jeho bratři. No, a tak to, jak jsem pochopila v zápětí, mělo být celý život.
Navzdory vývojové křivce a moudrým radám z lékařských knih, některá vývojová stádia naprosto přeskočil.
• Nikdy si nehrál s plastovými hračkami. No, proč taky – jeho bratři měli přece mnohem zajímavější objety na hraní.
• Nikdy nejedl zdravé zeleninové přesnídávky – nic divného, my je přece také nejedli.
• Nikdy nečůral do nočníku. Dlouho dobu nám jasným hláskem tvrdil,že je ještě malý a potřebuje plínky. V zápětí začal chodit na záchod. Byl prostě velký.
• Nikdy nikdo o něm neřekl: „To je ale hezký chlapeček.“ Všichni jásali, jaká je to pěkná holčička.

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám přežít nelehké období života s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.


Tip na tento týden
Jak na bolavé bříško
Pokud jste si právě přivezli domů miminko, možná vás bude trápit jedna zcela zásadní věc. Bolavé bříško. Co s tím?
1. Začít můžete tím, že nebudete jíst nic, co nadýmá. Tudíž zelí, cibuli, kedlubny, luštěniny, čerstvé pečivo atd. Já to udělala, nepomohlo. Ovšem, je to dobrý začátek.
2. Pokračovat můžete tím, že vynecháte nekysané mléčné výrobky, které dle názorů lékařů zahleňují organismus a u dětí mohou vyvolávat koliky. No, konkrétně to znamená, že nebudete jíst tvaroh, sýr a pít mléko. V kombinaci s bodem jedna možná nebudete mít žádné mléko a dítě tudíž sice nebude mít bolení bříška, ovšem pro změnu bude brečet hlady, to už je ovšem riziko podnikání.
3. Mnohé maminky si pochvalují rektální trubičku. Já měla jisté zábrany. Nevím…
4. Rovněž jsem odmítala dát miminku jakékoliv léky. Možná tedy fungují a já to vůbec netuším.
5. Masáž bříška mám zato dobře odzkoušenou. Na chvilku to zabralo. Opravdu na malou chvilku…
6. Co mám opravdu dobře vyzkoušené a zabralo u nás dokonale, to je rozbalit miminko a položit si ho jeho bříškem na své břicho. Hladit ho po zádíčkách a počkat až se bříško zahřeje a nožičky, kterými může volně pohybovat, vypudí přebytečný vzduch
7. Možná vám ale zabralo úplně něco jiného. Jestli ještě něco víte, prosím, poraďte!
Na vaše tipy, rady a vychytávky se moc těšíme. Na shledanou příští týden u příštích tipů.
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo