Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Mámy mámám 2 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 13 Duben 2008 23:10

Motto:
Abychom se my, mámy, nezbláznily, musíme si navzájem pomáhat.
Skutkem, nebo alespoň dobrou radou.


Člověk si říká, že ho už nic nemůže zaskočit. Samozřejmě, je to nesmysl. Obzvláště, když máte děti. To je člověk překvapován neustále.
Moje dítě je tříleté a k jeho nejoblíbenějším hračkám patří mobil a počítač. Ne, nemyslete si, že jsem šílená. Samozřejmě, že má hračky. Co, hračky… Dokonce kupy hraček. Obrovský proutěný koš – převáželi jsme ho onehdá s kolegou z Polska a vyplnil celý prostor osobního vozu. Trochu kolegovi bránil v řízení. Já se dlouhé kilometry nemohla pohnout. A na hračky je nakonec malý. Autíčka parkují kolem něj, na něm. To ovšem mluvím jen o obýváku. Další koš trůní ložnici. Je o fous menší. Tím víc hraček se do něj nevejde. A aby toho nebylo málo ještě máme takový „boxík“ na kolečkách v kuchyni. Kromě toho jsou hračky všude. Autíčko s tankem na mě koukají zrovna teď z mého pracovního stolu. Lodičky se koupou v koupelně a snad jen záchod zůstal ušetřen.
Není to ovšem nic platné. My všichni – já tatínek a dva starší bratři – telefonujeme. Proto také on volá. Se sestřenicí Kačkou hodnotí události dne, občas brnkne i nějakému tomu svému kamarádovi. To, že mobil je nefunkční mu prozatím nevadí. Ppravý starý bez baterky je v pořádku, ovšem ten z hračkářství na milost nikdy nevzal.
S počítačem je to ještě horší. Zakoupili jsme dětský notebook – roztomilého myšáčka. „Kam dám cedečko se hrou?“ ptal se nechápavě. O dalším osudu počítače bylo rozhodnuto. Leží v koutě. Vedle koše.
Jednoduše řečeno
• Snaha vést k dítě ke hře s dřevěnými hračkami a vůbec pomůckami pro rozvoj myšlení a motoriky je předem odsouzena k nezdaru, když s vámi sdílejí domácnost i starší děti.
• Přesvědčování, že dítěti mobil do ruky nepatří se naprosto míjí účinkem.
• Veškeré náhražky jsou vyhazováním peněz.
• No a v neposlední řadě – když si na stará kolena pořídíte malé dítě, žádný koš není dost velký.

Prostě, když už máte dítě, je každá rada drahá. Proto budeme vděční za jakékoliv tipy, rady a nápady, které pomohou ostatním mámám přežít nelehké období života s našimi dětmi. Deset nejlepších rad každý měsíc uveřejníme v tištěném periodiku Moje rodina a já a jejich autory odměníme krásnými dárky.


Tip na tento týden
Když nespinká
• Moudré knihy radí dítě postupně večer zklidňovat. Zároveň by se prý měla zklidňovat i maminka.
Copak o to, já bývám klidná dost, až tak, že koncem dne občas usínám, sotva jsem pět minut v klidu. Ale, přiznám se, jde to stěží, když mi děťátko skáče po hlavě
• Koupání, čištění zubů včetně uložení dítěte ke spánku by nemělo trvat víc než půl hodiny.
No, nevím, jak vy, ale my máme koupací rituál. Vlezeme si spolu do vany a tam si zpíváme a povídáme. Asi to není podle příručky, ala zabírá to.
• Pokud vaše batole bude občas odmítat jít do postele, měla byste dle knih vát pevná a nekompromisní.
No, fakt s snažím. Ale někdy se mi k večeru tak nahromadí práce, že nekompromisně sedím o počítače a píšu a píšu a dítě stejně sveřepě nespí a nespí. Ach jo.
• Posledním dobrým tipem, který jsem vyčetla je- nechat dítěti v postýlce knihu nebo klidnou hračku, aby se mohlo samo zabavit před spaním nebo po probuzení.


Tak s tímhle můžu jen souhlasit. Hlavně co se týká probuzení. Všechny své děti jsem naučila, že když se ráno probudí příliš brzy, můžou si klidně hrát v postýlce a ne se dožadovat vstávání v pět ráno. No, vlastně jsem ani nevěděla, že to je správné. Jen jsem i v té době často pracovala do noci a kdybych měla vstávat po třech, čtyřech hodinách, asi bych to jejich dětství nepřežila.
Na vaše tipy, rady a vychytávky se moc těšíme. Na shledanou příští týden u příštích tipů.Aktualizováno Neděle, 13 Duben 2008 23:17
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo