Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Daneček a příkrmy PDF Tisk Email
Úterý, 10 Únor 2009 21:41

Přestože jsme s paní doktorkou ještě o příkrmech nemluvili rozhodla jsem se, že Danečkovi zkusím již od 5.měsíce příkrmy pomalu dávat. Daneček pokaždé když jím koukal, že mám něco jiného než on a je jen těžko mu odolat a nedat mu alespoň líznout. Začali jsme tedy s mrkvičkou, v obchodě jsme koupili mrazenou baby mrkvičku, uvařila jsem ji a v mixeru rozdrtila na maličké kousíčky, to našemu prckovi nechutnalo, tak jsem přidala trochu vody ve které se mrkvička vařila a udělala pyré, to mu také nechutnalo, další den jsem mu zkusila mrkvičku malinko osolit, ale bez úspěchu, poté jsem mu zkusila do toho přidat trochu cukru a to se mu zvedal žaludek.

Mrkvičku jsem po Danečkovi vždy před ním dojedla, koukal na mě s výrazem ve tváři „jak to můžeš jíst, je to hnusný“, takhle se tvářil i na bramborovou kaši, kterou jsem mu dala ochutnat a vůbec na cokoli co dostal ochutnat, jediné co mu zachutnalo byla čokoládka, kterou dostal olíznout, tu chtěl hned do ručičky (ale nedostal ji, jen to olíznutí), pak také když jsem měla ráno k snídani kakao, tak jsem mu dala trošku líznout, to by mu chutnalo, ale na ostatní se tváří s nechutí.

Po týdnu jsem koupila hotové příkrmy pro děti a začala opět s mrkvičkou, sice se také moc netvářil, ale snědl 2 plné lžičky, tak uvidíme jak mu to půjde další den. Mě osobně ta mrkvička ze skleničky vůbec nechutná – je hnusná. Jsem zvědavá jestli bude papat i další jednodruhové příkrmy, jen se mi je nechce kupovat, protože vyjdou poměrně draho a navíc když doma vařím, tak mi vůbec nevadí uvařit i Danečkovi čerstvé jídlo. Jinak jeden den jsem mu rozmixovala do mléka i kousíček banánu, to mu chutnalo a divil se když už v lahvi nic nezůstalo, klidně by si dal i nášup, ale pak spal opravdu jak zabitý, pořád jsem ho kontrolovala jestli vůbec dýchá, není zvykem, že spinká takovou dobu jako spal.

Taky se musíme pochlubit, že už máme konečně první základní očkování. Hurá! Když jsem přišli do ordinace a viděl paní doktorku, tak se na ní opět moc hezky netvářil a začal natahovat, když se k němu přiblížila, ale protože měla hned telefon, tak se na přebalovacím pultu pěkně ukázal, přetáčel se za hračkami na bok atd., to paní doktorka koukala, že to tak pěkně umí, jen kdyby to po něm chtěla tak to zase neudělá, řekla tedy, že Daneček pěkně všechno umí a jen se mu podívala do krku a šla pro očkovací látku.

Tatínek držel Danečka za ruce a když ten náš prcek viděl paní doktorku se přiblížit, zase na ní nehezky koukal a pak přišla ta injekce, to začal opravdu brečet, ale táta ho hned vzal do ruky a byl klid a paní doktorka z bezpečné vzdálenosti taky nevypadala tak ošklivě a už nebyl důvod brečet. Reakci jsme neměli žádnou, jen byl první 2 dny trochu unavený a bez nálady. Přesto jsme první 3 noci dávali na radu paní doktorky na noc sirup proti teplotě a bolesti, možná zbytečně, ale pro náš klid to bylo dobré.

Aktualizováno Úterý, 10 Únor 2009 22:22
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo