Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Podél Nilu PDF Tisk Email
Neděle, 01 Únor 2009 19:34
Motto: To bylo, řekl lhář Putovali jsme kdysi Egyptem, je to už dávno, ale zapomenout nelze. Cesta letadlem - byla příslibem, klidný let,

pohádkové proměny nebe a mraků…Svítící Káhira.

Před letištěm pak rozbité chodníky, auta a taxíky troubí, aby řidiči přivolali zákazníka. Procházka po dálnici kolem zoologické zahrady. Policie se samopaly je samý úsměv. Hallo! volají. V cestovním deníku je zápisů mnoho, leč to by bylo na román… Proto jen několik drobných útržků z cesty vlakem podél Nilu.

Projíždíme kolem kanálu podél silnice. Na břehu za ním „obydlí chudých“,pak nový obrázek: žena v černém šálu se dívá směrem k nám. Za ní vlaje na dvorech domků prádlo. Mezci a oslíci stojí u vozíků. Vzápětí vidíme ženy s břemenem na hlavě. O kus dál sledujeme polorozpadlé domy beze střech. Příjemnější pohled skýtají rýžová pole, lemovaná tu a tam datlovníky. Na protějším okraji kanálu nánosy bahna, na úzké stezičce vedou dva muži dobytče. Snad je to býk. V průvodci se dočteme, že kanál je dlouhý 120 kilometrů a byl zřízen roku 1882. Mezitím jsme spatřili ojedinělé palmy, kontrastující s plechovými sudy a několika zchátralými staveními. Následuje zřejmě škola, kolem ní dovádějí na velkém dvoře děti.

Musíme končit vyprávění, které stejně jen chabě znázorňuje skutečnost. Nevím, jaká je nyní, po téměř třiceti letech,,,Jeďte se na ni podívat.

Aktualizováno Neděle, 01 Únor 2009 19:52
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo