For Babies
Cvičíte doma? PDF Tisk Email
Neděle, 01 Únor 2009 19:28
Když jsem 2 měsíce po porodu manželovi oznámila, že chci k Vánocům orbitrac, který jsem viděla u kamarádky, zdráhal se, že na něm stejně nebudu cvičit. Z druhé ruky jsme ho koupili a měl pravdu, pravidelně jsem na něm cvičila jen 3 měsíce, ale zato každý den. Jen výsledky se nedostavily žádné, tak jsem to vzdala. Jsou ale maminky, které cvičí opravdu pravidelně a to doma. A jak jste na tom vy?

Možností cvičení doma je nepřeberně. Stačí zapnout televizi a teleshopping vám nabídne nepřeberné množství cvičebních pomůcek, které zaručeně fungují a pomůžou vám k vysněné postavě. Nikdy tam ale neřeknou, že budete muset cvičit celý život třikrát týdně alespoň půl hodiny a ke křivkám vnadných modelek se stejně příliš nepřiblížíte. Na druhou stranu ale zase získáte kondici, která vám pomůže při dobíhání vašich divokých dětí. Ke cvičení ale nepotřebujete drahé stroje, postačí vám i kniha nebo DVD, které vám předvede cviky i s náčiním, které máte běžně doma. Klíčové ale je nepolevit a cvičit opravdu pravidelně.

„Po porodu mi zůstalo pět kilo nahoře a tak jsem se odhodlala a koupila si rotoped.“ Vypráví Klára. „Cvičila jsem každý den, vždy přes poledne, kdy Anežka spala a kila šla opravdu dolů. Vydrželo mi to půl roku. Manžel byl nadšený, protože postavu jsem měla lepší něž před porodem a navíc jsem si sem tam koupila nějaké módní oblečení, které mou postavu zdůrazňovalo, takže i mé okolí mě hodnotilo kladně. Jenže pak mi jednou sjela noha a já si zvrtla kotník. Dva týdny jsem na rotoped nevlezla a potom už jsem se k tomu nedokopala, takže rotoped skončil ve sklepě. Kila šla zase nahoru, ale našla jsem mnohem lepší způsob pohybu. Každý den si udělám svižnou hodinovou procházku s kočárkem a díky tomu se mi zase daří být fit a vypadat dobře.“ Usmívá se Klára.

Jana začala poprvé sportovat, až když čekala malého Vašíka. „Už když jsem byla těhotná, tak jsem chodila plavat, abych si udržela formu a byla fit. Byla to tak nějak přirozená potřeba. Když jsme pak s manželem vybírali kočárek, zvolila jsem dražší, ale s ruční brzdou a k němu jsem hned přikoupila kvalitní brusle. Máme u nás skvělou cyklostezku v přírodě a hned po šestinedělí jsem na ni vyrazila. Přes zimu za kočárkem běhám a na jro už plánuji koupit Vašíkovi dětskou sedačku na kolo. Sport mě opravdu chytnul a i Vašíkovi se naše aktivní procházky líbí.“ Uzavírá Jana.

Mileně trvalo dlouho, než našla ten pravý sport. „Několik let jsem zkoušela všechno možné – aerobik, břišní tance, pilates, cyklistiku, plavání. Vždycky jsem se hrozně nadchla, ale po pár měsících mě to přestalo bavit. Po porodu jsem od manžela dostala Orbitrac a i ten skončil zanedlouho jako drahý odkladač oblečení v ložnici. Pak jsem jednou dostala od kamarádky DVD s jednoduchými cviky, ke kterým nepotřebujete žádné stroje, ale jen věci, které máte běžně doma. Každé ráno už druhým rokem, si ho pustím před snídaní a i moje batolátko baví cvičit se mnou. Je to hrozná sranda, když se mě Sára snaží napodobit. Směje se Milena.

Pro sportování platí jednoduché pravidlo – nesmíte se do něj nutit a musí vás bavit, jedině tak u něj vydržíte celý život. Pro každého člověka existuje dokonalý sport, jen ho každý hledá jinak dlouho. Hlavně s hledáním nepřestávejte, uvidíte, že vás něco chytne.

Sportujete? Jak jste našla ideální sport?Podělte se s ostatními čtenářkami.

Aktualizováno Neděle, 01 Únor 2009 19:51