Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Nechce naše dítě PDF Tisk Email
Neděle, 01 Únor 2009 19:16
Čtenářka Bětka nám napsala smutný příběh.

Když jsme se před 12 lety s Karlem brali, byli jsme rozhodnutí, že nechceme děti. Naše rodiny to sice nechápaly, ale my jsme je za roky našeho manželství přesvědčili, že opravdu máme natolik jiný životní styl, že se k nám děti zkrátka nehodí. Ale i přes antikoncepci jsem otěhotněla a rozhodla se dítě si nechat. Naše manželství teď spěje k rozvodu.

 

Už mí rodiče mi vtloukali do hlavy, že když už jsou možnosti, mám cestovat a já to vzala za své. Běžné dovolené mi brzo přestaly stačit a já už na Vysoké tvrdě pracovala, abych si mohla dopřát dvouměsíční dobrodružství v Indii, Austrálii, na Novém Zélandu, v JAR… S Karlem jsme se seznámili na škole a vášeň pro cestování nás velmi sblížila. Stačilo nám málo, vzali jsme si krosnu a objížděli svět. Někdy jsme spali venku, jindy jsme si dopřáli hotel. Když jsme za bezesných nocí mluvili o naší budoucnosti, byla v ní svatba, prestižní práce a cestování. Neuměli jsme si představit být svázáni dětmi a jednou za rok vyrazit na 14 dní do hotelu a válet se u bazénu. A tak jsme se rozhodli, že děti necháme jiným a strávíme život cestováním. Tak se také stalo, po škole jsme se vzali, já si našla místo, kde chápou dvouměsíční absenci za cenu toho, že 10 měsíců dřu jako kůň. Manžel je na volné noze, takže to má podstatně jednodušší.

Na letošní rok jsme se těšili, podařilo se nám našetřit na dlouhou cestu po jižní Americe, kam jsme měli letět na začátku května. Jenže.. Jednou se mi doma udělalo hrozně zle a omdlela jsem. Karel se o mě moc bál a odvezl mě do nemocnice. „Gratuluji, budete maminkou.“ Oznámil mi lékař a mě v tu chvíli zavalil zvláštní pocit. Naopak Karel byl z té zprávy zdrcený a hned se ptal na potrat, jestli ještě jde udělat, a co to pro mě bude znamenat. Já mu ale řekla, že si nejsem jistá, jestli se chci dítěte vzdát, když přišlo tak náhle, že to možná něco znamená a možná už bychom se mohli trochu usadit. Vždyť za čas bychom zase mohli cestovat. Karel to ode mě vzal jako podraz a myslel si, že jsem tajně vysadila prášky, nepomohlo ani ujištění doktora, že se to tak občas stane.

Teď jsem v pátém měsíci a Karlovi je jasné, že na potrat už je pozdě. Protože je mi 37 let, musela jsem projít řadou testů a miminko je v pořádku, vím dokonce, že čekáme kluka. Těsně před Vánoci přišel Karel s geniální myšlenkou, že prý zná pár, který nemůže dítě mít a o to naše by měl velký zájem, a že to zjišťoval a přímou adopcí by to šlo. Jenže když cítím toho drobečka, jak se ve mně vlní, nemůžu ho jen tak „vyprdnout“ a předat ho cizím lidem. Myslím, že už jsem dost zralá na to,abych se o miminko dokázala sama postarat a dovolené u bazénu s takovým drobečkem bude také určitě nádherná. Jak může být tak bezcitný a plánovat odevzdání své vlastní krve cizím lidem?

Vysněné putování po jižní Americe samozřejmě pro mě padlo, ne tak pro Karla, ten je rozhodnutý jet i beze mě a zrovna to vychází na můj termín porodu, takže nečekám, že se mnou bude v porodnici. Na druhou stranu si zase říkám, že se během jeho cesty naučím pečovat o miminko a dostanu se trochu do formy, takže až se vrátí, uvidí spokojenou ženskou a snad bude rád. Bojím se toho, protože mi říkal, že jestli bude mít doma uřvaného spratka, odstěhuje se a nemám počítat ani s alimenty.

Co byste dělaly vy? Vzdaly byste se svého dítěte nebo celoživotní lásky?

Aktualizováno Neděle, 01 Únor 2009 19:46
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo