Energie nejen pro děti

Chystáte se na výlet s dětmi? Nezapomeňte do batůžku přibalit PIKNIK nebo PIKAO. Zahuštěným slazeným mlékem zajistíte doplnění energie, zaženete hlad a jeho chuť vás zaručeně nezklame.

 

Celý článek...

Aktuální číslo

2018_duben

ke stažení v pdf

For Babies
Vzpomínka na Itálii PDF Tisk Email
Čtvrtek, 29 Leden 2009 09:46

Motto: Vzpomínat je snadné, je-li na co

Jednou pozdě večer jsme se blížili k Římu. Na tmavé obloze zářila do tmy záplava světel. Usoudili jsme, že přijet do Říma v noci není ten nejlepší nápad. Nezbude, než někde přespat – ve voze, který byl na takové případy dobře připraven – stačilo sklopit zadní sedadla a vytáhnout polštářky.

Nemohli jsme rozložit stan na frekventované dálnici.Naštěstí jsme právě narazili na úzkou odbočku, po které jsme se také pustili. Byla to neširoká silnička, či spíše širší cesta. "Tady je nějaká cedule", pravil po chvíli manžel- a posvítil na ni baterkou.Naštěstí neuměl italsky a tak jsem mohla tvrdit, že to je nějaké místní značení. To mělo ovšem daleko k pravdě. Stálo totiž na té ceduli, že dál je to privátní cesta , na kterou je vstup zakázán.

Tak jsme jeli dále pod temným nebem zkrášleném hvězdami. Asi po dvou stovkách metrů jsme se dostali na jakési velké prostranství. Nikdo tam nebyl, nikde ani světýlko. Tudíž jsme, zmoženi únavou, rozložili ve spěchu náš nocleh a vzápětí jsme usnuli.Probudilo nás svítání. Nikde nikdo, toliko z jedné strany civěla do vozu koza a z druhé strany na nás hleděl kůň. To nebylo tak strašné – spíš nás vylekalo, když jsme zjistili, že – dojet o pármetrů dál, byli bychom se ocitli v moři.Než jsme se z tohoto zjištění vzpamatovali, přišel k nám statný muž. Konverzace byla poněkud obtížná, neb já jsem mluvila svou učebnicovou italštinou, zatím co on užíval jakési místní hatmatilky.Manžel se klidně procházel, čekaje, jak to dopadne.Skončilo to velice příjemně: sedlák nám přinesl mléko a krajíce namazané máslem.Za chvíli jsme se rozloučili a vrátili se zpátky na dálnici k Římu, po které se řítilo nesčíslné množství vozů. Dobře a poměrně levně jsme se ubytovali a pak nastaly nezapomenutelné dny v Římě. Ale to už by byla jiná vzpomínka……

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Leden 2009 09:52
 
 
Jarní kolekce sandálů TEVA nabízí pohodlí i styl

02TEVA, tradiční značka v sekci otevřené obuvi, přichází s novou kolekcí plnou nadčasových sandálů, módních bot i pohodlných flip-flopů. Obuv je charakteristická svou odolností a maximálním pohodlím, které majitel ocení při dlouhých pěších výletech přírodou i při procházkách ulicemi velkoměsta. TEVA tak pokrývá nejen segment outdooru, ve kterém se pohybuje od roku 1984, ale současně se také zabydluje v sekci módních trendů.

Sandále Teva se nyní prodávají ve vice než 40 zemích po celém světě. Další informace naleznete na www.teva-eu.com.

 

Celý článek...

Kam s dětmi

Divadla
Kina
Města
Zoo